1. Przeżywamy 6. Niedzielę Wielkanocną.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w Bazylice od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, a w niedziele o 16.30. Zachęcamy również do śpiewania litanii loretańskiej przy ozdobionych krzyżach i kapliczkach na wioskach: w Kątach w niedzielę o godz. 14.00, w Szostakach w niedzielę o godz. 15.00, w Olszankach w środę o godz. 17.00, w Elżbiecinie w środę o godz. 19.00, w Okczynie w czwartek o godz. 19.00, w Dobromyślu w piątek o godz. 19.00, w Polemcach w sobotę o godz. 16.00. Zachęcamy również do uczestnictwa w apelach o godz. 21.00 w naszej bazylice.
 3. Od poniedziałku do soboty o godz. 15.00 zapraszamy do bazyliki na wspólną Koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz adorację Najświętszego Sakramentu. W czasie adoracji od 15.00 do 18.00 okazja do sakramentu spowiedzi.
 4. Próba Chóru Parafialnego w poniedziałek o godzinie 16.30 w Domu Kultury. Jeśli ktoś chciałby dołączyć do naszych chórzystów serdecznie zapraszamy na próbę.
 5. W piątek 14 maja obchodzimy święto św. Macieja, Apostoła. Rozpoczynamy nowennę do Ducha Świętego przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Odwiedziny chorych w wioskach od godz. 8.30. Spotkanie Grupy AA „Sapiecha” o godz. 19.00.
 6. Również w piątek o godz. 16.00 Msza Święta dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej oraz dla ich rodziców. Na tej Eucharystii dzieci przyjmą szkaplerze Matki Bożej Kodeńskiej.
 7. W sobotę 15 maja zapraszamy na niecodzienne spotkanie – na granicy życia i śmierci. Reprezentantki domowego hospicjum dla dzieci, hospicjum perinatalnego (dla rodziców, którzy dowiadują się o nieuleczalnej chorobie swojego dziecka podczas ciąży) opowiedzą o swoich codziennych zmaganiach. O pracy z towarzyszką chorobą i śmiercią. O misji towarzyszenia rodzinom i ich gasnącym dzieciom. Spotkanie pod hasłem „Na straży życia i każdego oddechu” w sobotę 15 maja od godz. 13.00. Szczegóły na stronie internetowej parafii.
 8. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszej parafii spotkanie Przyjaciół Misji Oblackich. Z tej okazji gościć będziemy Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej z Prokury Misyjnej, którzy przez całą niedzielę będą głosić Słowo Boże i przed kościołem zbierać ofiary na misje. Msza w intencji Przyjaciół Misji o godz. 12.00, a po niej spotkanie z misjonarzami.
 9. Przed Bazyliką u ministrantów do nabycia tygodnik „Echo Katolickie” w cenie 2,50 zł oraz nowy numer „Misyjnych Dróg” w cenie 5,00 zł.
 10. Zachęcamy do odwiedzenia „Jadłodajni u Oblatów” i sklepików z pamiątkami. Wszelkie ofiary pozostawione w sanktuarium są przeznaczone na jego rozwój. Bóg zapłać za każdy dar serca. Dziękujemy także za dary serca złożone na naszą bazylikę przez parafian i pielgrzymów – w tym tygodniu uczynili to: Domowy Kościół z Lublina; Agnieszka Szubartowska, Teresa Mierzwińska; Krystyna Okseniuk oraz Renata i Tomasz Piętka ze Szczecina.
 11. Parafian i pielgrzymów, zachęcamy do wypisywania na kartkach intencji, próśb, podziękowań do Matki Bożej Kodeńskiej. Pozostawione w sanktuarium są odczytywane i omadlane podczas Mszy świętych oraz przez naszą wspólnotę zakonną.
 12. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice przyjęcia sakramentów świętych życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Kodeńskiej oraz świętych patronów.