1.Obchodzimy dziś Święto Miłosierdzia Bożego.
2. W zakrystii  składamy „Skarbonki Miłosierdzia” rozprowadzane na początku Wielkiego Postu przez Caritas diecezjalną. Bóg zapłać tym, którzy zaangażowali się w tą akcję.
3.Zapraszamy na nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego na godzinę 15.00.
4.Msze święte w tygodniu o 7.00 i 18.00.
5.Msza święta dla dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej i dla rodziców w sobotę o godzinie 14.00 w Bazylice.
6.Zapraszamy na czuwanie modlitewne „Wieczór z Maryją” w sobotę 17 kwietnia na godzinę 19.00. Rozpoczęcie konferencją, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do sakramentalnej spowiedzi świętej; 20.30 różaniec z Katolickim Radiem Podlasie; 21.45 Msza święta z homilią.
7.W przyszłą niedzielę Msza święta o godzinie 10.00 z naszej Bazyliki będzie transmitowana na antenie Katolickiego Radia Podlasie.
8.Przed Bazyliką u ministrantów do nabycia tygodnik „Echo Katolickie” w cenie 2,5 zł.
9.Dziękujemy za ofiary złożone na odbudowę Domu Pielgrzyma oraz za ofiary składane na furcie – w tym tygodniu uczynili to Alicja i Waldemar Piskorz; bądź wpłacane na konto parafii na jej utrzymanie i pokrycie bieżących zobowiązań.
10.Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice przyjęcia sakramentów świętych życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Kodeńskiej oraz świętych patronów.
11.We wtorek 13 kwietnia odbędzie się pogrzeb naszego parafianina śp. Czesława Pomorskiego l. 74; wyprowadzenie z kaplicy o 13.30; następnie Msza święta w Bazylice. Powierzmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz mu dać panie…
12.Niech nadzieja i pokój płynące ze Zmartwychwstania Pańskiego towarzyszą nam każdego dnia a błogosławieństwo Boże umacnia nas w czynieniu miłosierdzia naszym siostrom i braciom.