Od wczoraj obowiązują nas nowe obostrzenia związane z pandemią; Zatem przypominamy o zakrywaniu ust i nosa maseczką; pamiętajmy także o dezynfekcji rąk oraz o zachowaniu dystansu społecznego; w Bazylice może znajdować się określona ilość wiernych, o czym jesteśmy informowani na plakatach wywieszonych przed wejściem do Bazyliki.

1.Przeżywamy Niedzielę Palmową. Na każdej Mszy świętej poświęcenie Palm. Suma dziś zostanie poprzedzona procesją wokół Bazyliki.
2.Po sumie rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszą Palmę Wielkanocną. Patronat honorowy objęli Wójt i Rada Gminy Kodeń. Pragniemy także podziękować tym, którzy ufundowali nagrody dla zwycięzców konkursu. Lista nagrodzonych znajduje się w gablotce oraz na naszej stronie internetowej.
3.Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym na godzinę 16.15, za udział w którym można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
4.Na placu przy Bazylice trwa kiermasz Wielkanocny, gdzie można nabyć wypieki klasztorne oraz ozdoby świąteczne wykonane przez uczestników warsztatów zajęciowych „Klubu Seniora” w GCKSiT w Kodniu. Na kiermaszu są do nabycia także Baranki Wielkanocne z białej czekolady w cenie 5 zł oraz ręcznie zdobione Paschaliki w cenie 20.00 zł rozprowadzane przez Caritas diecezji siedleckiej.
5.Dziś ostatni dzień, kiedy można przynosić artykuły pierwszej potrzeby: spożywcze oraz środki czystości. Dary dla biednych przynosimy do Niedzieli Palmowej włącznie. Wraz z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Kodniu przekażemy je w tym tygodniu potrzebującym naszej parafii i gminy Kodeń.
6.Po zmianie czasu z zimowego na letni Msza święta wieczorna w tygodniu o godzinie 18.00.
7.Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Wielki Tydzień.
– Spowiedź w tym tygodniu od poniedziałku do środy pół godziny przed każdą Mszą świętą; w Wielki Czwartek od 11.00 – 12.00; 15.00 – 16.00; w Wielki Piątek po Drodze Krzyżowej do rozpoczęcia Liturgii Męki Pańskiej i wieczorem od 20.00 do 21.00; w Wielką Sobotę 11.00 – 12.00 oraz od 15.00 – 16.00.
– W Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18.00 rozpoczniemy Triduum Paschalne. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracji do godziny 22.00
– W Wielki Piątek – adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracji od godziny 9.00; Droga Krzyżowa na Kalwarii o godz. 13.00 – rozpoczęcie w Kościele Ducha Świętego – pamiętajmy o zachowaniu wszelkich obostrzeń sanitarnych na czas pandemii. Ceremonie na cześć Męki Pańskiej w bazylice o godzinie 15.00 pod przewodnictwem biskupa Grzegorza Suchodolskiego; po ceremoniach III część Gorzkich żali i adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim do godziny 22.00. Prosimy Druhów Strażaków o zaciągnięcie warty honorowej.
– Wielka Sobota – adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od godziny 9.00. i wspólna modlitwa brewiarzowa. Strażaków prosimy o zaciągnięcie warty honorowej. Grupy parafialne prosimy o animowanie adoracji. Lista zapisów na furcie.
– Święcenie pokarmów na stół wielkanocny w Bazylice w Kodniu: 11.00; 12.00 i 13.00; natomiast na wioskach: Kąty 10.00; Okczyn 10.30; Dobromyśl 11.00
– Wigilia Paschalna rozpoczęcie o godzinie 20.00. Prosimy przynieść świece z okapnikami.
– Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 5.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu; 6.00 procesja rezurekcyjna wokół Bazyliki; prosimy o niesienie baldachimu i feretronów; następnie Msza święta; kolejne Msze w Niedzielę Zmartwychwstania o 10.00, 12.00 i 17.00.
8.W prezbiterium znajduje się skarbona na jałmużnę wielkopostną. Składane do niej ofiary będą przeznaczone na potrzebujących i biednych.
9.Na furcie klasztornej można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. W minionym tygodniu uczynili to: Koło Różańcowe nr 16 – 400.00; Rodzina Domagałów. Serdeczne Bóg zapłać.
10.Dziękujemy za każdy dar serca złożony na sanktuarium oraz na odbudowę Domu Pielgrzyma oraz za ofiary złożone na Bazylikę.
11.Przed Bazyliką u ministrantów do nabycia tygodnik „Echo Katolickie” w cenie 2,5 zł.
12.Parafian i pielgrzymów, zachęcamy do wypisywania na kartkach intencji, próśb, podziękowań do Matki Bożej Kodeńskiej. Odczytujemy je podczas Mszy świętych polecając Wasze prośby Panu Bogu.
13.Wszystkim obchodzącym w tych dniach imieniny, urodziny, rocznice przyjęcia sakramentów świętych życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki świętych Patronów oraz opieki Matki Bożej Kodeńskiej – Matki Jedności. Pamiętajmy również o chorych, cierpiących, osobach samotnych a także o służbie zdrowia i zaangażowanych w walce z pandemią.
14.Wszystkim życzymy dobrej i przepełnionej nadzieją niedzieli oraz błogosławionego Wielkiego Tygodnia.