1.Przeżywamy 3 niedzielę Wielkiego Postu.
2.Dziś po Mszy świętej o 8.00 zmiana tajemnic różańcowych a po sumie wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu.
3.Dziś na godzinę 16.15 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym; natomiast nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątek o godzinie 16.15. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
4.Próba Chóru Parafialnego w środę o godzinie 16.30 w Domu Kultury. Jeśli ktoś chciałby dołączyć do naszych chórzystów serdecznie zapraszamy także na próbę.
5.W środę 10 marca zapraszamy na Mszę się o godzinie 17.00 podczas, której będziemy modlić się m.in. w intencji Sołtysów z Gminy Kodeń.
6.W czwartek 11 marca przypada 65 rocznica święceń prezbiteratu o. Leonarda Głowackiego OMI. Dostojnego Jubilata otaczamy naszą serdeczną modlitwą. Msza święta dziękczynna za dar kapłaństwa i posługi o. Leonarda zostanie odprawiona w czwartek o godzinie 17.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
7.W piątek 12 marca od godziny 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu – wspólna Koronka do Miłosierdzia Bożego a następnie adoracja do godziny 16.15.
8.Także w piątek zapraszamy młodzież naszej parafii, szczególnie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami na Drogę krzyżową na godzinę 19.00 oraz na adorację Najświętszego Sakramentu. Modlitwę dla młodych będzie animować Schola Parafialna „Uratowani” wraz z o. wikariuszem Krzysztofem.
9.W sobotę 13 marca zapraszamy na Mszę świętą o godzinie 16.00 w intencji Druhów Strażaków z Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Kodniu. Po Mszy świętej poświęcenie wozu strażackiego.
10.Na bocznych ołtarzach są wyłożone kartki z planem Triduum Paschalnego, Świąt Wielkanocnych i Oktawy Wielkanocnej. Prosimy zabrać je ze sobą do domów, by zapoznać się szczególnie z planem Wielkiego Piątku, który w tym roku będziemy przeżywać wraz z ks. biskupem Grzegorzem Suchodolskim.
11.Jako parafia i sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej wraz z pracownikami Świetlicy Zespołu Placówek Oświatowych w Kodniu, Towarzystwem Przyjaciół Kodnia i Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sportu i Turystyki w Kodniu ogłaszamy konkurs na najpiękniejszą Palmę Wielkanocną. Szczegóły konkursu na stronach internetowych organizatorów. Konkurs został objęty Patronatem Honorowym Wójta i Rady Gminy Kodeń. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie przedszkolaków, dzieci i młodzież naszej szkoły oraz stowarzyszenia i organizacje działające na terenie parafii i Gminy Kodeń. Dla zwycięzców przewidziane nagrody!!!
12.W prezbiterium znajduje się skarbona na jałmużnę wielkopostną.
13.Także w prezbiterium są do zabrania skarbonki Miłosierdzia oraz tzw. Torby Miłosierdzia przygotowane przez Caritas diecezji siedleckiej. Torby wypełnione artykułami pierwszej potrzeby: spożywczymi oraz środkami czystości składamy do kosza znajdującego się w prezbiterium do Niedzieli Palmowej włącznie. Wraz z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Kodniu przekażemy je przed Świętami Wielkanocnymi potrzebującym naszej parafii. Natomiast skarbonki Miłosierdzia przynosimy w Niedzielę Miłosierdzia.
14.Odwiedziny chorych w parafii – w czwartek 18 marca od godziny 8.30.
15.Na furcie klasztornej można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. W minionym tygodniu uczynili to: Koło Różańcowe nr 12 – 200.00 zł; Koło Różańcowe nr 8 – 200.00, Koło Różańcowe nr 1 – 200.00, Koło Różańcowe nr 7 – 200.00, Koło Różańcowe nr 10 – 200.00, Członkowie Chóru Parafialnego – 200.00; Członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej – 100.00; Państwo Kłos i Kwiecińscy; Jan Golec, Agnieszka Szubartowska. Serdeczne Bóg zapłać.
16.Na furcie klasztornej można także nabyć Baranki Wielkanocne z białej czekolady w cenie 5 zł oraz ręcznie zdobione Paschaliki w cenie 20.00 zł rozprowadzane przez Caritas diecezji siedleckiej.
17.Bóg zapłać za każdy dar serca złożony na sanktuarium oraz na odbudowę Domu Pielgrzyma. Dziękujemy także za ofiary złożone na Bazylikę. W minionym tygodniu uczynili to: Marianna i Marian Dyrdowscy, pątnicy z Radomia, Koło Różańcowe nr 8, Koło Różańcowe nr 10.
18.Przypominamy o zakrywaniu ust i nosa maseczką; pamiętajmy także o dezynfekcji rąk.
19.Przed Bazyliką u ministrantów do nabycia tygodnik „Echo Katolickie” w cenie 2,5 zł oraz najnowszy numer Misyjnych Dróg w cenie 5 zł.
20.Parafian i pielgrzymów, zachęcamy do wypisywania na kartkach intencji, próśb, podziękowań do Matki Bożej Kodeńskiej. Odczytujemy je podczas Mszy świętych polecając Wasze prośby Panu Bogu.
21.Wszystkim obchodzącym w tych dniach imieniny, urodziny, rocznice przyjęcia sakramentów świętych życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki świętych Patronów oraz opieki Matki Bożej Kodeńskiej – Matki Jedności. Pamiętajmy również o chorych, cierpiących, osobach samotnych a także o służbie zdrowia i zaangażowanych w walce z pandemią.
22.Wszystkim życzymy błogosławionej i dobrej niedzieli.