1.Przeżywamy 2 niedzielę Wielkiego Postu. Dziś przypada „Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami”. Po każdej Mszy przed Bazyliką zbiórka do puszek. Bóg zapłać za ofiary złożone dla misjonarzy.
2.Dziś po sumie w klasztorze dzień skupienia dla narzeczonych.
3.We wszystkie niedziele Wielkiego Postu przed pierwszą Mszą świętą będziemy śpiewać Godzinki ku czci Matki Bożej Bolesnej a na godzinę 16.15 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich żali; natomiast nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątki o godzinie 16.15. Za udział w nabożeństwie Gorzkich żali i Drodze krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
4.Próba Chóru Parafialnego w poniedziałek o godzinie 16.30 w Domu Kultury. Jeśli ktoś chciałby dołączyć do naszych chórzystów serdecznie zapraszamy także na próbę.
5.Lektorów Dorosłych zapraszamy na spotkanie do klasztoru we wtorek po wieczornej Mszy świętej.
6.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
7.W czwartek 4 marca przypada święto św. Kazimierza, Królewicza. To dzień imienin Pasterza diecezji siedleckiej biskupa Kazimierza Gurdy. Księdza biskupa otaczamy naszą serdeczną modlitwą i życzymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej Kodeńskiej – Matki Jedności. Po wieczornej Mszy świętej wystawienie najświętszego Sakramentu i adoracja eucharystyczna w intencji uświęcenia kapłanów i nowe powołania do służby Bożej.
8.W tym tygodniu z racji pierwszego piątku miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 12.00 – prosimy o jej animowanie; następnie zapraszamy na wspólną Koronkę do Miłosierdzia Bożego na godzinę 15.00; po Koronce adoracja Najświętszego Sakramentu do rozpoczęcia Drogi krzyżowej. Również bezpośrednio po Koronce okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej; szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież szkolną.
9.Próba Orkiestry Parafialnej w piątek o godzinie 19.00.
10.W sobotę 6 marca z racji pierwszej soboty miesiąca zapraszamy na Mszę świętą wieczorną na godzinę 17.00 a po niej na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
11.Na bocznych ołtarzach są wyłożone kartki z planem nabożeństw celebrowanych w Wielkim Poście w naszej parafii a także z planem Triduum Paschalnego, Świąt Wielkanocnych i Oktawy Wielkanocnej. Prosimy zabrać je ze sobą do domów, by zapoznać się szczególnie z planem Wielkiego Piątku, który w tym roku chcemy przeżyć inaczej niż zwykle.
12.W prezbiterium znajduje się skarbona na jałmużnę wielkopostną. Składane do niej ofiary będą przeznaczone dla biednych i potrzebujących.
13.Odwiedziny chorych w parafii – w czwartek 18 marca od godziny 8.30.
14.Na furcie klasztornej można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. W minionym tygodniu uczynili to: Koło Różańcowe nr 13 – 150.00 zł; Pracownicy Domu Pomocy św. Brata Alberta w Kodniu – 150.00 zł; Koło Różańcowe nr 3 – 200.00 zł;
15.Przypominamy o zakrywaniu ust i nosa maseczką; pamiętajmy także o dezynfekcji rąk.
16.Przed Bazyliką u ministrantów do nabycia tygodnik „Echo Katolickie” w cenie 2,5 zł.
17.Parafian i pielgrzymów, zachęcamy do wypisywania na kartkach intencji, próśb, podziękowań do Matki Bożej Kodeńskiej. Odczytujemy je podczas Mszy świętych polecając Wasze prośby Panu Bogu.
18.Bóg zapłać za każdy dar serca złożony na sanktuarium oraz na odbudowę Domu Pielgrzyma. Dziękujemy także za ofiary złożone na Bazylikę. W minionym tygodniu uczynili to: Edyta i Eugeniusz Niebrzydowscy z Kodnia; Henryka i Czesław Bosaccy z Elżbiecina.
19.Wszystkim obchodzącym w tych dniach imieniny, urodziny, rocznice przyjęcia sakramentów świętych życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki świętych Patronów oraz opieki Matki Bożej Kodeńskiej – Matki Jedności. Pamiętajmy również o chorych, cierpiących, osobach samotnych a także o służbie zdrowia i zaangażowanych w walce z pandemią.
20. Wszystkim życzymy błogosławionej i dobrej niedzieli.