1.Przeżywamy 1 niedzielę Wielkiego Postu. W naszej parafii zakończenie rekolekcji wielkopostnych. Dziękujemy o. Piotrowi Osowskiemu OMI za wygłoszone nauki i wspólną modlitwę. Życzymy Ojcu błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi Niepokalanej i św. Eugeniusza na każdy dzień posługi kapłańskiej i życia oblackiego.
2.Msza święta o godzinie 10.00 transmitowana na antenie Katolickiego Radia Podlasie.
3.We wszystkie niedziele Wielkiego Postu przed pierwszą Mszą świętą będziemy śpiewać Godzinki ku czci Matki Bożej Bolesnej a na godzinę 16.15 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich żali; natomiast nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątki o godzinie 16.15. Za udział w nabożeństwie Gorzkich żali i Drodze krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
4.W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na wspólną Koronkę do Miłosierdzia Bożego przed Najświętszym Sakramentem na godzinę 15.00; następnie adoracja Najświętszego Sakramentu do rozpoczęcia Drogi krzyżowej.
5.Na bocznych ołtarzach są wyłożone kartki z planem nabożeństw celebrowanych w Wielkim Poście w naszej parafii a także z planem Triduum Paschalnego, Świąt Wielkanocnych i Oktawy Wielkanocnej. Prosimy zabrać je ze sobą do domów.
6.W prezbiterium znajduje się skarbona na jałmużnę wielkopostną. Składane do niej ofiary będą przeznaczone dla biednych i potrzebujących.
7.Na furcie klasztornej można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz zamawiać intencje mszalne w naszych różnych potrzebach.
8.Przypominamy o zakrywaniu ust i nosa maseczką; pamiętajmy także o dezynfekcji rąk.
9.Próba Chóru w poniedziałek o godzinie 16.30 w Domu Kultury.
10.Jutro w poniedziałek po wieczornej Mszy świętej zapraszamy chętnych mężczyzn na spotkanie organizacyjne Bractwa „Strażnicy Kościoła”. Członkiem Bractwa może zostać każdy ochrzczony, pełnoletni mężczyzna katolik, który pragnie się formować w duchu Ewangelii i nauki Kościoła.
11.Próba Orkiestry w piątek o godzinie 19.00.
12.W przyszłą niedzielę przypada „Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami”. Po każdej Mszy przed Bazyliką zbiórka do puszek.
13.Za tydzień w niedzielę dzień skupienia dla narzeczonych. Rozpoczęcie Mszą święta o godzinie 12.00 w Bazylice następnie spotkanie formacyjne w klasztorze.
14.Przed Bazyliką u ministrantów do nabycia tygodnik „Echo Katolickie” w cenie 2,5 zł.
15.Parafian i pielgrzymów, zachęcamy do wypisywania na kartkach intencji, próśb, podziękowań do Matki Bożej Kodeńskiej. Odczytujemy je podczas Mszy świętych polecając Wasze prośby Panu Bogu.
16.Bóg zapłać za każdy dar serca złożony na sanktuarium oraz na odbudowę Domu Pielgrzyma. Dziękujemy także za ofiary złożone na Bazylikę. W minionym tygodniu uczynili to: Anna i Andrzej Ośko; Alina Hordyjewicz.
17.Wszystkim obchodzącym w tych dniach imieniny, urodziny, rocznice przyjęcia sakramentów świętych życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki świętych Patronów oraz opieki Matki Bożej Kodeńskiej – Matki Jedności. Pamiętajmy również o chorych, cierpiących, osobach samotnych a także o służbie zdrowia i zaangażowanych w walce z pandemią.
18.Błogosławieństwo Boże niech towarzyszy naszemu niedzielnemu świętowaniu i niech przepełnia nas darem pokoju, radości i jedności.
19.Wczoraj pożegnaliśmy śp. o. Czesława Motaka OMI l. 67, który w latach 1982-1987 pełnił w Kodniu posługę wikariusza parafii i ekonoma wspólnoty zakonnej oraz naszą parafiankę śp. Feliksę Onyszczuk l. 88. powierzmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…