1.Przeżywamy 5 niedzielę zwykłą w ciągu roku.
2.Po Mszy świętej o godzinie 8.00 zmiana tajemnic różańcowych a po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja.
3.Przypominamy o zakrywaniu ust i nosa maseczką; pamiętajmy także o dezynfekcji rąk.
4.Próba Chóru we wtorek o godzinie 16.30 w Domu Kultury.
5.W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę św. Scholastykę, dziewicę;
a w czwartek przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. Msza święta w intencji chorych naszej parafii w Bazylice o godzinie 11.00. Ze względu na trwającą pandemię zachęcamy by uczestniczyć w tej Mszy świętej za pośrednictwem transmisji internetowej. Prosimy, by domownicy i opiekunowie chorych pomogli w duchowej łączności w modlitwie w tym szczególnym dniu.
6.Przed Bazyliką u ministrantów do nabycia tygodnik „Echo Katolickie” w cenie 2,5 zł.
7.Na furcie klasztornej można zamawiać intencje mszalne w naszych różnych potrzebach.
8.Parafian i pielgrzymów, zachęcamy do wypisywania na kartkach intencji, próśb, podziękowań do Matki Bożej Kodeńskiej. Odczytujemy je podczas Mszy świętych polecając Wasze prośby Panu Bogu.
9.Trwają zapisy do Bractwa „Strażnicy Kościoła”. Członkiem Bractwa może zostać każdy ochrzczony, pełnoletni mężczyzna katolik, który pragnie się formować w duchu Ewangelii i nauki Kościoła. Zapisy do Bractwa na furcie klasztornej.
10.Bóg zapłać za każdy dar serca złożony na sanktuarium oraz na odbudowę Domu Pielgrzyma. Dziękujemy także za ofiary złożone na Bazylikę. W minionym tygodniu uczynili to: Harasimiuk Małgorzata; Magdalena i Tomasz Andrejuk; Eugenia Chałubek; Iwona Hordyjewicz.
11.Wczoraj zakończyliśmy duszpasterskie spotkania z parafianami podczas Mszy wieczornych. Serdecznie dziękujemy za udział w tych Mszach świętych, za dar wspólnej modlitwy oraz za ofiary złożone przy tej okazji na rzecz naszej parafii. Bóg zapłać!!!
12.Wszystkim obchodzącym w tych dniach imieniny, urodziny, rocznice przyjęcia sakramentów świętych życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki świętych Patronów oraz opieki Matki Bożej Kodeńskiej – Matki Jedności. Pamiętajmy również o chorych, cierpiących, osobach samotnych a także o służbie zdrowia i zaangażowanych w walce z pandemią.
13.Błogosławieństwo Boże niech towarzyszy naszemu niedzielnemu świętowaniu i niech przepełnia nas darem pokoju, radości i jedności.