1.Przeżywamy 2. Niedzielę zwykłą w ciągu roku. Msza święta o godzinie 10.00 transmitowana w Katolickim Radio Podlasie.
2.Zachęcamy wszystkich, zwłaszcza dzieci, do gromadzenia się przy żłóbku w Bazylice.
3.Przypominamy o zakrywaniu ust i nosa maseczką; pamiętajmy także o dezynfekcji rąk.
4.Trwa nowenna przed wspomnieniem bł. Wincentego Lewoniuka i Towarzyszy, męczenników z Pratulina. Każdego dnia modlimy się wspólnie o godzinie 16.30.
5.W związku z trwającą pandemią COVID 19 w tym roku tradycyjne odwiedziny duszpasterskie w domach parafian nie odbędą się. Aby jednak wyjść naprzeciw oczekiwaniu wspólnego spotkania i modlitwy w intencji rodzin naszej parafii od jutra 18 stycznia zapraszamy na Mszę świętą na godzinę 18.00; szczegółowy plan z podziałem ulic wypisany jest na kartkach, które są rozłożone na bocznych ołtarzach w Bazylice; prosimy, aby z rodziny był przedstawiciel; prosimy przynieść ze sobą wodę, która zostanie poświecona, a którą głowa rodziny poświęci mieszkanie; również każda rodzina na zakończenie Mszy otrzyma pamiątkowy folder oraz obrazek z modlitwą do św. Rocha.
6.Także od jutra 18 stycznia do 25 stycznia w Kościele trwać będzie Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
7.W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek św. Józefa, Sebastiana Pelczara, biskupa; w czwartek św. Agnieszkę, dziewicę i męczennicę; w sobotę Bł. Wincentego Lewoniuka i Towarzyszy, męczenników z Pratulina.
8.W tym miesiącu modlitewne spotkanie „Wieczór z Maryją” w związku z trwającą kwarantanną narodową odbędzie się w najbliższą sobotę tj. 23 stycznia. Rozpoczęcie o godzinie 19.00 konferencją w Bazylice. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy tych, którzy w ostatnim czasie przyjęli Szkaplerz Matki Bożej Kodeńskiej.
9.Za tydzień w niedzielę Dzień Skupienia dla narzeczonych. Rozpoczęcie o godz. 12.00 Mszą świętą, następnie spotkanie w klasztorze.
10.Apel w sprawie „Dnia solidarności z Chorwacją” – oraz w sprawie szczepień przeciw Covid 19 – odczytać !!!
11.Przed Bazyliką u ministrantów do nabycia tygodnik „Echo Katolickie” w cenie 2,5 zł.
12.Na furcie klasztornej można zamawiać intencje mszalne w naszych różnych potrzebach.
13.Parafian i pielgrzymów, zachęcamy do wypisywania na kartkach intencji, próśb, podziękowań do Matki Bożej Kodeńskiej. Odczytujemy je podczas Mszy świętych polecając Wasze prośby Panu Bogu.
14.Bóg zapłać za każdy dar serca złożony na sanktuarium oraz na odbudowę Domu Pielgrzyma. Dziękujemy także za ofiary złożone na Bazylikę. W minionym tygodniu uczyniła to: pani Aldona Starzyńska, pani Anna Gaca – Wójtowicz. Bóg zapłać!!!
15.Wszystkim obchodzącym w tych dniach imieniny (19 stycznia we wtorek br. Mariusz Wojdowski OMI), rocznice urodzin, rocznice przyjęcia sakramentów świętych życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki świętych Patronów oraz opieki Matki Bożej Kodeńskiej – Matki Jedności. Pamiętajmy również o chorych, cierpiących, osobach samotnych a także o służbie zdrowia i zaangażowanych w walce z pandemią.
16.Błogosławieństwo Boże niech towarzyszy naszemu niedzielnemu świętowaniu i niech napełnia nas pokojem i radością. Przyjmijmy błogosławieństwo Boże.