1.Przeżywamy 2 niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Po Mszy świętej o godzinie 8.00 zmiana tajemnic różańcowych a po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja.
2.Przypominamy o zakrywaniu ust i nosa maseczką; pamiętajmy także o dezynfekcji rąk.
3.Zachęcamy wszystkich, zwłaszcza dzieci, do gromadzenia się przy żłóbku w Bazylice oraz w żywej szopce. Szopka na zewnątrz będzie do środy włącznie.
4.W środę będziemy celebrować uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze święte o godzinie 8.00; 10.00; 12.00 i 17.00; na każdej Mszy błogosławieństwo kadzidła i kredy. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na misje.
5.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
6.Przed Bazyliką u ministrantów do nabycie tygodnik „Echo Katolickie” w cenie 2,5 zł oraz najnowszy numer dwumiesięcznika „Misyjne Drogi” w cenie 5 zł.
7.Na furcie klasztornej można zamawiać intencje mszalne w naszych różnych potrzebach.
8.Parafian i pielgrzymów, zachęcamy do wypisywania na kartkach intencji, próśb, podziękowań do Matki Bożej Kodeńskiej. Pozostawione w sanktuarium są odczytywane i omadlane podczas Mszy świętych oraz przez naszą wspólnotę zakonną.
9.Bóg zapłać za każdy dar serca złożony na sanktuarium oraz na odbudowę Domu Pielgrzyma. Dziękujemy także za ofiary złożone na Bazylikę. W minionym czasie uczynili to: Kazimiera Tereszkiewicz; Jadwiga i Piotr Wysoccy; Hieronima Sikora; Helena Tchorik; Zofia i Józef Dawidowicz; Patrycja i Robert Romanowicz; państwo Sawiccy;
10.Wszystkim obchodzącym w tych dniach imieniny, rocznice urodzin, rocznice przyjęcia sakramentów świętych życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki świętych Patronów.
11.W czwartek 31 grudnia pożegnaliśmy śp. Reginę Tarasiuk l. 84; powierzmy ją Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
12.Niech błogosławieństwo Boże towarzyszy naszemu świętowaniu i niech napełnia nas pokojem i radością przez wszystkie dni Nowego Roku i całe nasze życie.