1. Przeżywamy 4. niedzielę Adwentu. Młodzież z naszej Scholii rozprowadza sianko na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone dla młodzieży – na rozwój muzycznych talentów.
2. Transmisja Mszy świętej o godzinie 10.00 w Katolickim Radiu Podlasie.
3. Do środy włącznie zapraszamy na Mszę świętą roratnią na godzinę 6.45 a także na godzinę 15.00 na adorację Najświętszego Sakramentu, która trwać będzie do godziny 17.00.
4. Próba Chóru w poniedziałek w Domu Kultury o godz. 16.00.
5. Opłatki na stół wigilijny są do nabycia na furcie klasztornej lub w biurze parafialnym.
6. Serdecznie dziękujemy tym, którzy w minionym tygodniu przynieśli produkty żywnościowe dla osób samotnych, biednych. Wraz z pracownikami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kodniu w piątek odwiedziliśmy osoby starsze, samotne i potrzebujące pomocy. Dziękujemy za dobroć waszych serc! Dziękujemy również pani kierownik i pracownikom GOPS – u za miłą współpracę i pomoc w dotarciu do potrzebujących.
7. Wiernym uczestniczącym w Bazylice w liturgii Mszy świętej i innych nabożeństwach przypominamy o obowiązku noszenia maseczki zakrywającej nos i usta; o dezynfekcji rąk.
8. W czwartek Wigilia Narodzenia Pańskiego. Msza święta o godzinie 7.00; w godzinach popołudniowych zasiądziemy do stołu wigilijnego; wieczerza powinna rozpocząć się od odczytania fragmentu Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa; następnie odmawiamy pacierz; łamiąc się opłatkiem składamy sobie życzenia; niech także nie zabraknie tradycyjnego śpiewania kolęd; w związku z pandemią zapraszamy na Pasterkę na godzinę 20.00 – z udziałem dzieci; 22.00 i tradycyjnie o 24.00;
9. W piątek uroczystość Narodzenia Pańskiego. Nie ma postu. Msze święte wg planu niedzielnego: 8.00; 10.00; 12.00 i 17.00. W sobotę 26 grudnia w drugi dzień świąt Msze także wg porządku niedzielnego. W sobotni wieczór zapraszamy na „Koncert Bożonarodzeniowy” w wykonaniu Scholii Parafialnej. Rozpoczęcie o godz. 18.30 w Bazylice.
10. Plan spowiedzi przedświątecznej i dni świątecznych wyłożony jest na bocznych ołtarzach oraz dostępny jest na stronie internetowej i na profilu facebookowym sanktuarium. W związku z wprowadzeniem kwarantanny narodowej, która będzie obowiązywać od 28 grudnia do 17 stycznia kolędę przenosimy na późniejszy termin.
11. Na furcie klasztornej można zamawiać Msze święte wieczyste.
12. Parafian i pielgrzymów zachęcamy do wypisywania na kartkach intencji, próśb, podziękowań do Matki Bożej Kodeńskiej. Pozostawione w sanktuarium są odczytywane i omadlane podczas Mszy świętych oraz przez naszą wspólnotę zakonną.
13. Bóg zapłać za każdy dar serca złożony na sanktuarium oraz na odbudowę Domu Pielgrzyma. Dziękujemy także za ofiary złożone na Bazylikę: w tym tygodniu uczynili to: Barbara Czajkowska; Teresa Dejneka; Zofia Marecka; Helena i Roman Głowaccy; Dorota i Krzysztof Majewscy; Stanisława i Krzysztof Falkiewicz; Czesława i Zbigniew Piętka; Renata i Tomasz Piętka; Joanna i Janusz Mirczewscy; Anna Sosnowska;
14. Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia (czwartek 24 grudnia br. Adam Makarewicz OMI), życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki świętych patronów, opieki Matki Bożej Kodeńskiej – Matki Jedności. Matce Jedności polecamy także chorych, cierpiących i osoby samotne. Przyjmijmy błogosławieństwo Boże.

15. We wtorek 22 grudnia odbędzie się pogrzeb śp. Józefa Fisiuka z Okczyna l. 94; o godz. 13.30 wyprowadzenie z kaplicy; 13.50. Msza święta w Bazylice; następnie pochówek na cmentarzu w Okczynie; zmarłego Józefa powierzmy Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…