1. Przeżywamy 3. niedzielę Adwentu – Gaudete. Dziś zbiórka do puszek na Caritas Diecezji Siedleckiej. Transmisja Mszy świętej o godzinie 10.00 w Katolickim Radiu Podlasie.
2. Jeszcze do jutra w Bazylice wystawiony będzie kosz, do którego można składać dary dla biednych rodzin z naszej gminy i parafii. Wraz z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Kodniu przed świętami Narodzenia Pańskiego odwiedzimy osoby starsze, samotne i potrzebujące pomocy. Dziękujemy za dobroć waszych serc!
3. Od poniedziałku do soboty zapraszamy na Mszę świętą roratnią na godzinę 6.45.
4. Opłatki na stół wigilijny i świece Caritas są do nabycia na furcie klasztornej lub w biurze parafialnym; dziękujemy Radnym Parafialnym, którzy roznosili opłatki i świece po domach.
5. Codziennie o godzinie 15.00 w Bazylice wystawienie Najświętszego Sakramentu; Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja do godziny 17.00.
6. Wiernym uczestniczącym w Bazylice w liturgii Mszy świętej i innych nabożeństwach przypominamy o obowiązku noszenia maseczki zakrywającej nos i usta; o dezynfekcji rąk.
7. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Jana od Krzyża, prezbitera i Doktora Kościoła.
8. W przyszłą niedzielę Młodzież będzie rozprowadzać sianko na stół wigilijny.
9. Odwiedziny chorych we wtorek 15 grudnia od godz. 8.30.
10. W sobotę 19 grudnia zapraszamy na wspólną modlitwę „Wieczór z Maryją”; rozpoczęcie o godzinie 19.00 konferencją w bazylice; o 19.45 wystawienie NS i okazja do spowiedzi świętej; o 20.30 różaniec z Katolickim Radiem Podlasie; Apel Maryjny a o 21.45 na zakończenie Eucharystia z homilią.
11. W Wigilię Narodzenia Pańskiego zapraszamy na Pasterkę na godzinę 20.00 – z udziałem dzieci; 22.00 i tradycyjnie o 24.00;
12. Na furcie klasztornej można zamawiać Msze święte wieczyste. Na furcie są także do nabycia Kalendarze Rolników na rok 2021. Cena 25 zł.
13. Zapraszamy do skorzystania z oferty dań wigilijnych i świątecznych przygotowywanych przez „Jadłodajnię u Oblatów. Szczegóły na furcie klasztornej.
14. Parafian i pielgrzymów zachęcamy do wypisywania na kartkach intencji, próśb, podziękowań do Matki Bożej Kodeńskiej. Pozostawione w sanktuarium są odczytywane i omadlane podczas Mszy świętych oraz przez naszą wspólnotę zakonną.
15. Bóg zapłać za każdy dar serca złożony na sanktuarium oraz na odbudowę Domu Pielgrzyma. Dziękujemy także za ofiary złożone na Bazylikę: w tym tygodniu uczynili to: państwo Małgorzata i Bogdan Mikołajuk; Urszula i Leszek Bachanek; Renata i Artur Artemiuk; Anna i Dariusz Kalinowscy; Paulina i Zbigniew Wojewodowie; Maria Szkodzińska; Regina Tarasiuk; Tadeusz Piętka.
16. Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia, życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki świętych patronów, opieki Matki Bożej Kodeńskiej – Matki Jedności. Matce Jedności polecamy także chorych, cierpiących i osoby samotne.
17. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Zofię Jamiuk l. 70; śp. Krzysztofa Stawczyka l. 60; śp. Tadeusza Skroka
l. 60; powierzmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…