1. Przeżywamy 2. niedzielę Adwentu. Dziś zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi na Wschodzie. Dziś po Mszy świętej o godzinie 8.00 zmiana tajemnic różańcowych; spotkanie Kółek Różańcowych Rodziców Modlących się za Dzieci po Mszy świętej o godz. 12.00 w Bazylice. Dziś i jutro o 16.30 Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Podczas Nowenny modlimy się m.in. się o zdrowie dla wszystkich chorych a także o potrzebne siły dla służby zdrowia, która opiekuje się chorymi i walczy z pandemią.
2. Od dzisiejszej niedzieli w Bazylice wystawiony jest kosz, do którego można składać dary dla biednych rodzin z naszej gminy i parafii. Wraz z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Kodniu chcemy przed świętami Narodzenia Pańskiego odwiedzić osoby starsze, samotne i potrzebujące pomocy. Już dziś dziękujemy za dobroć waszych serc!
3. Przez cały Adwent od poniedziałku do soboty zapraszamy na Mszę świętą roratnią na godzinę 6.45.
4. Opłatki na stół wigilijny i świece Caritas są do nabycia na furcie klasztornej lub w biurze parafialnym; także nasi Radni Parafialni roznoszą je po domach.
5. Przez cały Adwent o godzinie 15.00 w Bazylice wystawienie Najświętszego Sakramentu; Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja do godziny 17.00.
6. Wiernym uczestniczącym w Bazylice w liturgii Mszy świętej i innych nabożeństwach przypominamy o obowiązku noszenia maseczki zakrywającej nos i usta; o dezynfekcji rąk.
7. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła; we wtorek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – w tym dniu zapraszamy na Mszę święta o godzinie 12.00 i na „Godzinę Łaski” oraz na Mszę świętą na godzinę 17.00; to dzień 135. rocznicy Powstania Zgromadzenia Sióstr Sercanek.
8. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Caritas Diecezji Siedleckiej.
9. Odwiedziny chorych będą przed świętami Narodzenia Pańskiego.
10. Na furcie klasztornej można zamawiać i rezerwować intencje mszalne na przyszły rok oraz Msze święte wieczyste. Na furcie są także do nabycia Kalendarze Rolników na rok 2021. Cena 25 zł.
11. Parafian i pielgrzymów zachęcamy do wypisywania na kartkach intencji, próśb, podziękowań do Matki Bożej Kodeńskiej. Pozostawione w sanktuarium są odczytywane i omadlane podczas Mszy świętych oraz przez naszą wspólnotę zakonną.
12. Bóg zapłać za każdy dar serca złożony na sanktuarium oraz na odbudowę Domu Pielgrzyma. Dziękujemy także za ofiary złożone na Bazylikę: w tym tygodniu uczynili to: z Kodnia – Kazimiera i Adam Zań; Alina i Piotr Jakimowicz; Elżbieta i Dariusz Chuda oraz pani Józefa Paluch z Piszczaca.
13. Wszystkim obchodzącym w nadchodzącym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice przyjęcia sakramentów świętych życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki świętych patronów, opieki Matki Bożej Kodeńskiej – Matki Jedności. Matce Jedności polecamy także chorych, cierpiących i osoby samotne.