1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy przygotowanie do świąt Narodzenia Pańskiego. W naszej parafii rozpoczynamy czas rekolekcji adwentowych, które animuje o. Robert Grabka z Katowic. Witamy Ojca w naszej parafii i życzymy błogosławieństwa Bożego, światła Ducha Świętego oraz opieki Maki Bożej Kodeńskiej – Matki Jedności. Plan rekolekcji wywieszony jest w gablotce oraz dostępny jest na stronie internetowej i profilu facebookowym. Jutro i we wtorek Msze święte z nauką rekolekcyjną o godzinie 11.00 i 18.00 w Bazylice o 14.00 w Zabłociu. W poniedziałek i we wtorek spowiedź święta – pół godziny przed Mszą świętą o 11.00 oraz od godziny 15.00 do 18.00.
2. Dziś po Mszy świętej o godz. 10.00 spotkanie i katecheza dla rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii świętej i dla rodziców kandydatów do bierzmowania.
3. Od dzisiaj przez cały adwent o godzinie 15.00 w Bazylice wystawienie Najświętszego Sakramentu; Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja do godziny 17.00. Także dziś rozpoczynamy Nowennę prze Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP – o godzinie 16.30 rozpoczęcie – będziemy modlić się o zdrowie dla wszystkich chorych a także o potrzebne siły dla służby zdrowia, która opiekuje się chorymi i walczy z pandemią.
4. Wiernym uczestniczącym w Bazylice w liturgii Mszy świętej i innych nabożeństwach przypominamy o obowiązku noszenia maseczki zakrywającej nos i usta; o dezynfekcji rąk.
5. Przez cały adwent od poniedziałku do soboty zapraszamy na Mszę świętą Roratnią na godzinę 6.45.
6. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w czwartek św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.
7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek przypada 25. rocznica kanonizacji naszego Założyciela św. Eugeniusza de Mazenoda. W tym dniu zapraszamy na nabożeństwo ku czci świętego na godzinę 16.15 połączone z Nowenną do Niepokalanej oraz na Mszę świętą dziękczynną za na godzinę 17.00.
8. W piątek spowiedź pierwszopiątkowa od godziny 16.15; następnie Msza święta ku czci NSPJ; od godziny 12.00 do 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji diecezji, parafii oraz powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Prosimy osoby o animowanie tej adoracji; nie będzie adoracji nocnej.
9. W środę po wieczornej Mszy świętej zapraszamy na spotkanie Lektorów Dorosłych.
10. W sobotę i w przyszłą niedzielę Radni Parafialni będą roznosić opłatki na stół wigilijny. Prosimy o życzliwe przyjęcie. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na wsparcie talentów muzycznych naszej młodzieży.
11. W sobotę nabożeństwo z racji I soboty o godzinie 16.15.
12. Odwiedziny chorych będą przed świętami Narodzenia Pańskiego.
13. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.
14. Od przyszłej niedzieli będzie w Bazylice wystawiony kosz, do którego będzie można składać dary dla biednych rodzin z naszej gminy i parafii. Wraz z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Kodniu chcemy przed świętami Narodzenia Pańskiego odwiedzić osoby starsze, samotne i potrzebujące pomocy. Już dziś dziękujemy za dobroć waszych serc!
15. Za tydzień w niedzielę 6 grudnia spotkanie Kółek Różańcowych Rodziców Modlących się za Dzieci po Mszy świętej o godz. 12.00 w Bazylice.
16. Na furcie klasztornej można zamawiać i rezerwować intencje mszalne na przyszły rok oraz Msze święte gregoriańskie i wieczyste. Na furcie są do nabycia także Kalendarze Rolników na rok 2021. Cena 25 zł.
17. Parafian i pielgrzymów zachęcamy do wypisywania na kartkach intencji, próśb, podziękowań do Matki Bożej Kodeńskiej. Pozostawione w sanktuarium są odczytywane i omadlane podczas Mszy świętych oraz przez naszą wspólnotę zakonną.
18. Bóg zapłać za każdy dar serca złożony na sanktuarium oraz na odbudowę Domu Pielgrzyma. Dziękujemy także za ofiary złożone na naszą Bazylikę: w tym tygodniu uczynili to: Mieczysław Falkiewicz, Wanda i Jerzy Kopczyńscy. Dziękujemy także panu Witoldowi Osypiukowi z ul. Sławatyckiej za odnowienie liter na pomniku ks. Ludwika Molle przy bazylice oraz przy pomniku dzieci Nienarodzonych w Ogrodzie Rajskim. Dziękujemy także panom za prace porządkowe przy Bazylice.
19. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny (poniedziałek 30 listopada br. Andrzej Błażejewski OMI), urodziny, rocznice przyjęcia sakramentów świętych życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki świętych patronów, opieki Matki Bożej Kodeńskiej – Matki Jedności. Matce Jedności polecamy także chorych, cierpiących i osoby samotne.
20. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jana Hordyjewicza l. 78; śp. Kazimierza Maciejca l. 62; śp. Bożenę Mirczewską – Rzemińską l. 41; powierzmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…