1. Przeżywamy dziś uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Święto Patronalne Akcji Katolickiej i Kalickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Dziś także z racji wspomnienia św. Cecylii ogarniamy naszą modlitwą panią organistkę Karolinę, naszą Scholę Parafialną oraz Orkiestrę i Chór Parafialny – życząc obfitości darów Bożych i opieki św. Cecylii.
2. Do środy włącznie trwać będzie w naszej Bazylice modlitwa w intencji pokoju na świecie. Adoracja Najświętszego sakramentu w monstrancji z Medjugorie dziś od godziny 13.00 do 17.00 a od poniedziałku do środy w godzinach od 12.00 do 17.00.
3. Przypominamy, że Penitencjaria Apostolska rozszerzyła możliwość zyskania odpustów za zmarłych na cały listopad.
4. Wiernym uczestniczącym w Bazylice w liturgii Mszy świętej i innych nabożeństwach przypominamy o obowiązku noszenia maseczki zakrywającej nos i usta; o dezynfekcji rąk.
5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek św. Męczenników Andrzeja Dunglac, prezbitera i Towarzyszy.
6. Gorąco dziękujemy tym, którzy wzięli udział w „akcji grabienia liści” na Kalwarii: dzieciom, młodzieży i starszym oraz pracownikom gminy Kodeń oddelegowanym przez pana wójta Jerzego Trocia.
7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent; w naszej parafii rozpoczną się rekolekcje adwentowe, które potrwają do wtorku 1 grudnia; rekolekcje będzie animował o. Robert Grabka OMI z Katowic.
8. Na furcie klasztornej można zamawiać i rezerwować intencje mszalne na przyszły rok oraz Msze święte gregoriańskie i wieczyste.
9. Parafian i pielgrzymów zachęcamy do wypisywania na kartkach intencji, próśb, podziękowań do Matki Bożej Kodeńskiej. Pozostawione w sanktuarium są odczytywane i omadlane podczas Mszy świętych oraz przez naszą wspólnotę zakonną.
10. Bóg zapłać za każdy dar serca złożony na sanktuarium oraz na odbudowę Domu Pielgrzyma. Dziękujemy także za ofiary złożone na naszą Bazylikę: w tym tygodniu uczyniła to p. Galina Kulisz.
11. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny (czwartek 26 listopada o. Leonard Głowacki OMI), urodziny, rocznice przyjęcia sakramentów świętych życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki świętych patronów, opieki Matki Bożej Kodeńskiej – Matki Jedności. Matce Jedności polecamy także chorych, cierpiących i osoby samotne.
12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Wandę Bosacką l. 88; śp. Marcina Pietraszuka l. 41; śp. Mariana Majewskiego l. 62; śp. Kazimierza Mackiewicza l. 68; śp. Piotra Gaj l. 43; śp. o. Walentego Miklaszewskiego OMI l. 79; powierzmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…