ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W MONSTRANCJI Z MEDJUGORJE  SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ KODEŃSKIEJ – MATKI JEDNOŚCI

11  –  25 LISTOPADA 2020

 

Stowarzyszenie „Comunità Regina della Pace” jest twórcą idei utworzenia na świecie dwunastu ośrodków Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji Pokoju.

Na świecie już w 8 miejscach istnieją ołtarze adoracji Najświętszego Sakramentu wraz z monstrancją z wizerunkiem Matki Bożej.

Aktualnie po Polsce peregrynuje kryształowa monstrancja z Medjugorie, która będzie stanowić główny, najjaśniejszy punkt projektowanego ołtarza adoracji  dla Kaplicy Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu – Światowego Centrum Modlitwy o Pokój w sanktuarium w Medjugorie.

Do 25 listopada br., będzie trwała w naszej parafii i  sanktuarium kodeńskim Adoracja Najświętszego Sakramentu w tejże monstrancji.

W dni powszednie adoracja trwa w godzinach od 12.00 do 17.00. W niedzielę od 13.00 do 17.00.

Prosimy  zapisywać się na poszczególne godziny, aby zawsze ktoś był na adoracji. Zapisy na furcie klasztornej.

Przybycie monstrancji z Medjugorie do naszej parafii i sanktuarium nie jest wcale przypadkowe. To tutaj Króluje nam Matka Boża Kodeńska – Matka Jedności. A jedność to synonim pokoju! Dlatego też wobec coraz bardziej narastającego niepokoju w naszej ojczyźnie i w świecie, spowodowanym nie tylko pandemią koronawirusa i myśląc także o tym co dzieje się u naszych sąsiadów za wschodnią granicą na Białorusi i Ukrainie, chcemy i my jako rodzina parafialna wraz z przybywającymi pielgrzymami z bliska i z daleka, by razem „wypełnić” tą monstrancję gorącą modlitwą o pokój w naszych sercach, rodzinach, Ojczyźnie i na całym świecie.