1. Przeżywamy 33. niedzielę zwykłą w ciągu roku, która jest zarazem Światowym Dniem Ubogich. Bóg zapłać za dary serca złożone na tacę, która w całości przeznaczona jest na Caritas diecezji siedleckiej.
2. W naszej bazylice trwa modlitwa w intencji pokoju na świecie. Adoracja Najświętszego sakramentu w monstrancji z Medjugorie w niedziele od godziny 13.00 do 17.00 a w pozostałe dni tygodnia od 12.00 do 17.00. Zapisy na furcie klasztornej. Bóg zapłać naszym parafianom za obecność i trwanie na modlitwie; dziękuję także naszym ministrantom, którzy włączyli się w to dzieło modlitwy.
3. Pragniemy serdecznie podziękować za pomoc w akcji gaszenia pożaru Domu Pielgrzyma, który wybuchł w nocy 12 listopada; dziękujemy druhom strażakom z Kodnia i okolicznych miejscowości oraz Państwowej Straży Pożarnej; dziękujemy panu wójtowi Jerzemu Trociowi za oddelegowanie pracowników do usuwania skutków pożaru oraz naszym kochanym Parafianom, którzy bezinteresownie pospieszyli z pomocą w porządkowaniu pogorzeliska; dziękujemy za słowa otuchy, współczucia i wielkiego wsparcia mieszkańcom Kodnia, władzom wojewódzkim i samorządowym oraz naszym księżom biskupom Kazimierzowi i Grzegorzowi, którzy osobiście przybyli do Kodnia. Wielu z Was pyta o możliwość wsparcia odbudowy spalonego budynku. Wszelkie informacje są na naszej stronie internetowej i na profilu facebookowym, a tym, którzy już złożyli dar serca na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać.
4. Przypominamy, że Penitencjaria Apostolska rozszerzyła możliwość zyskania odpustów za zmarłych na cały listopad. Wiernym uczestniczącym w Bazylice w liturgii Mszy świętej i innych nabożeństwach przypominamy o obowiązku noszenia maseczki zakrywającej nos i usta; o dezynfekcji rąk oraz o zachowaniu tzw. dystansu społecznego.
5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek 17 listopada św. Elżbietę Węgierską, zakonnicę; w środę Bł. Karolinę Kózkównę, dziewicę i męczennicę; w piątek św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera; w sobotę Ofiarowanie NMP
6. Gorąco dziękujemy tym, którzy wzięli udział w „akcji grabienia liści” na Kalwarii: dzieciom, młodzieży i starszym; pracownikom gminy Kodeń oddelegowanym przez pana wójta Jerzego Trocia; zapraszamy jeszcze raz na „akcję grabienia liści” w sobotę 21 listopada; rozpoczęcie o godzinie 9.00.
7. W sobotę zapraszamy na wspólną modlitwę „Wieczór z Maryją”; rozpoczęcie o godzinie 19.00 konferencją w bazylice; o 19.45 wystawienie NS i okazja do spowiedzi świętej; o 20.30 różaniec z radiem Podlasie; apel Maryjny a o 21.45 na zakończenie Eucharystia z homilią.
8. Na furcie klasztornej można zamawiać i rezerwować intencje mszalne na przyszły rok; również można zamawiać Msze święte gregoriańskie i wieczyste.
9. Parafian i pielgrzymów, zachęcamy do wypisywania na kartkach intencji, próśb, podziękowań do Matki Bożej Kodeńskiej. Pozostawione w sanktuarium są odczytywane i omadlane podczas Mszy świętych oraz przez naszą wspólnotę zakonną.
10. Wszelkie ofiary pozostawione w sanktuarium są przeznaczone na jego rozwój. Bóg zapłać za każdy dar serca. Dziękujemy także za ofiary złożone na naszą Bazylikę przez parafian i pielgrzymów – w tym tygodniu uczynili to Państwo: Renata i Tomasz Piętka; Czesława i Zbigniew Piętka ze Szczecina.
11. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice przyjęcia sakramentów świętych życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki świętych patronów, opieki Matki Bożej Kodeńskiej – Matki Jedności. Matce Jedności polecamy także chorych, cierpiących i osoby samotne.
12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Mariannę Pietrusik l. 82; jutro w poniedziałek 16 listopada pogrzeb śp. Wandy Bosackiej l. 88;natomiast pogrzeb śp. Marcina Pietraszuka l. 41 odbędzie się we wtorek 17 listopada – wyprowadzenie z kaplicy cmentarnej o 9.30 następnie Msza święta w Bazylice a po niej odprowadzenie na cmentarz parafialny; powierzmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…