1. Przeżywamy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po każdej Mszy świętej zbieramy ofiary do puszek. Bóg zapłać za dary serca.
2. Jako wspólnota parafialna włączyliśmy się w ogólnopolską modlitwę „Różaniec do Granic Nieba”; zapraszamy zatem dziś na godzinę 15.00 na wspólną modlitwę – przed Najświętszym Sakramentem odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego; następnie będzie czas na indywidualną adorację, którą zakończymy modlitwą do Boga Ojca; modlitwą osobistą; odmówimy Ps 51 a o 16.15 – część różańca w intencji ekspiacyjnej oraz w intencji naszych zmarłych.
3. Poświęcenie pomników na cmentarzu parafialnym dziś po Mszy świętej o godzinie 12.00.
4. Mając na uwadze zaostrzenia wprowadzone przez władze państwowe w zawiązku z pandemią, przypominamy, że Penitencjaria Apostolska rozszerzyła możliwość zyskania odpustów za zmarłych na cały listopad. Przypominamy także o udzielonej dyspensie od obowiązku uczestniczenia we Mszy świętej – wierni korzystający z tej łaski są zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii za pośrednictwem środków społecznego przekazu uczestnicząc w transmisji „na żywo”, a nie w jej retransmisji. Wiernym uczestniczącym w Bazylice w liturgii Mszy świętej przypominamy o obowiązku noszenia maseczki zakrywającej nos i usta; o dezynfekcji rąk oraz o zachowaniu tzw. dystansu społecznego.
5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę św. Marcina, biskupa; w czwartek św. Jozafata, biskupa i męczennika, Patrona Diecezji Siedleckiej; w piątek św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – Pierwszych Męczenników Polskich.
6. W środę 11 listopada przypada Narodowe Święto Niepodległości. Zapraszamy na Mszę świętą w intencji Ojczyzny na godzinę 10.30; po Mszy świętej indywidualnie udamy się pod Pomnik Niepodległości na plac przed Bazyliką; odśpiewamy Hymn Państwowy; odmówimy modlitwę w intencji Ojczyzny oraz złożymy kwiaty. Pamiętajmy także, aby nasze domy przyozdobić flagą biało-czerwoną.
7. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Światowy Dzień Ubogich. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona na cele Caritas diecezji siedleckiej.
8. Na furcie klasztornej można zamawiać i rezerwować intencje mszalne na przyszły rok; również można zamawiać Msze święte gregoriańskie i wieczyste.
9. Parafian i pielgrzymów, zachęcamy do wypisywania na kartkach intencji, próśb, podziękowań do Matki Bożej Kodeńskiej. Pozostawione w sanktuarium są odczytywane i omadlane podczas Mszy świętych oraz przez naszą wspólnotę zakonną.
10. Bóg zapłać za każdy dar serca złożony w sanktuarium. Dziękujemy także za ofiary złożone na naszą Bazylikę przez parafian i pielgrzymów – w tym tygodniu uczynili to Państwo: Halina i Mirosław Chraniuk z Hotycz; Kazimiera i Franciszek Samociuk.
11. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny (środa 11 listopada o. Marcin Szwarc OMI), urodziny, rocznice przyjęcia sakramentów świętych życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki świętych patronów, opieki Matki Bożej Kodeńskiej – Matki Jedności. Matce Jedności polecamy także chorych, cierpiących i osoby samotne.
12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Zbigniewa Mirczewskiego l. 84, śp. Elżbietę Rojek l. 72; śp. Feliksa Ocimka l. 88; oraz śp. Andrzeja Szymańskiego l. 75; powierzmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…