1. Przeżywamy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w Bazylice o godzinie 8.00; 10.00; 12.00 i 17.00; Mając na uwadze zaostrzenia wprowadzone przez władze państwowe w zawiązku z pandemią, a także Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski nie będzie Mszy świętej na cmentarzu parafialnym oraz zostaje odwołana także procesja zarówno dzisiaj, jak i w Dzień Zaduszny. Zachęcamy Parafian, aby podzielić swój czas odwiedzin grobów swoich bliskich na cmentarzu na poszczególne dni listopada; informujemy, że Penitencjaria Apostolska rozszerzyła możliwość zyskania odpustów za zmarłych na cały listopad. Przypominamy także o udzielonej dyspensie od obowiązku uczestniczenia we Mszy świętej – wierni korzystający z tej łaski są zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii za pośrednictwem środków społecznego przekazu uczestnicząc w transmisji „na żywo”, a nie w jej retransmisji. Wiernym uczestniczącym w Bazylice w liturgii Mszy świętej przypominamy o obowiązku noszenia maseczki zakrywającej nos i usta; o dezynfekcji rąk oraz o zachowaniu tzw. dystansu społecznego.
 2. Po Mszy świętej o godzinie 8.00 zmiana tajemnic różańcowych a po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja. Poświęcenie pomników na cmentarzu parafialnym w przyszłą niedzielę, 8 listopada po Mszy świętej o godzinie 12.00.
 3. Jako wspólnota parafialna od dnia dzisiejszego do 8 listopada włączamy się w ogólnopolską modlitwę „Różaniec do Granic Nieba”; zachęcamy by na sposób indywidualny w rodzinach organizować wspólną modlitwę np. w południe o 12.00; bądź w Godzinie Miłosierdzia o 15.00 lub o 21.00 w godzinie Apelu; w naszej Bazylice będziemy spotykać się o godzinie 15.00 – przed Najświętszym Sakramentem odmówimy wspólnie Koronkę do Miłosierdzia Bożego; następnie będzie czas na indywidualną adorację, którą zakończymy modlitwą do Boga Ojca; modlitwą osobistą; odmówimy Ps 51 oraz o 16.15 – część różańca w intencji ekspiacyjnej oraz w intencji naszych zmarłych. Zatem zapraszamy już dziś na godzinę 15.00.
 4. Jutro Dzień Zaduszny – Msze święte będą celebrowane w Bazylice o godzinie 7.00; 10.00 i 17.00
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 6. W piątek odwiedziny chorych od godziny 8.30; od 15.00 spowiedź pierwszopiątkowa, a o 17.00 Msza święta ku czci NSPJ. Zapraszamy dzieci, młodzież i wszystkich parafian!!! Także w piątek od godziny 21.00 do północy w kaplicy klasztornej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji naszej diecezji, parafii oraz o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 7. Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po każdej Mszy świętej będziemy zbierać ofiary do puszek.
 8. Na furcie klasztornej można zamawiać i rezerwować intencje mszalne na przyszły rok; również można zamawiać Msze święte gregoriańskie i wieczyste.
 9. Parafian i pielgrzymów, zachęcamy do wypisywania na kartkach intencji, próśb, podziękowań do Matki Bożej Kodeńskiej. Pozostawione w sanktuarium są odczytywane i omadlane podczas Mszy świętych oraz przez naszą wspólnotę zakonną.
 10. Wszelkie ofiary pozostawione w sanktuarium są przeznaczone na jego rozwój. Bóg zapłać za każdy dar serca. Dziękujemy także za ofiary złożone na naszą Bazylikę przez parafian i pielgrzymów – w tym tygodniu uczynili to Państwo: Grażyna i Henryk Wosztyl z ul. Sławatyckiej oraz pan Piotr;
 11. Na bocznych ołtarzach w Bazylice oraz na ołtarzach w kruchcie są jeszcze wyłożone kartki na wypominki za naszych bliskich zmarłych, których będziemy polecać w modlitwie od dziś do 8 listopada; czytelnie wypełnione składamy na furcie klasztornej
 12. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny (środa 4 listopada o. Karol Lipiński OMI), urodziny, rocznice przyjęcia sakramentów świętych życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki świętych patronów, opieki Matki Bożej Kodeńskiej – Matki Jedności. Matce Jedności polecamy także chorych, cierpiących i osoby samotne.
 13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Annę Piszczek l. 87, śp. Krzysztofa Falkiewicza l. 39.; zmarł także tata o. Sławomira Dworka – śp. Sylwester oraz mama o. Józefa Czerneckiego – śp. Maria l. 84; powierzmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…