1.Cała Polska jest objęta czerwoną strefą. W związku z wytycznymi sanitarnymi w Kościele podczas mszy i nabożeństw może przebywać 1 osoba na 7 m². Przypominamy także o obowiązku noszenia maseczek zakrywających nos i usta; o dezynfekcji rąk oraz o zachowaniu dystansu społecznego.
2.Przeżywamy 30. niedzielę zwykłą w ciągu roku.
3.Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe na 16.30 do Bazyliki. Od poniedziałku do soboty różaniec o godz. 17.30 w Bazylice. Lista grup prowadzących różaniec jest wywieszona w gablotce.
4. W środę 28 października w liturgii będziemy przeżywać uroczystość św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza – Głównych patronów Diecezji Siedleckiej.
5. Na furcie klasztornej parafianie mogą zamawiać i rezerwować intencje mszalne na przyszły rok. Także na furcie klasztornej można zamawiać Msze święte gregoriańskie i wieczyste.
6. Spotkanie Lektorów Dorosłych w czwartek 29 października po wieczornej Mszy świętej. Spotkanie Grupy AA „Sapieha” w piątek o godzinie 19.00.
7. Parafian i pielgrzymów, zachęcamy do wypisywania na kartkach intencji, próśb, podziękowań do Matki Bożej Kodeńskiej. Pozostawione w sanktuarium są odczytywane i omadlane podczas Mszy świętych oraz przez naszą wspólnotę zakonną.
8. Wszelkie ofiary pozostawione w sanktuarium są przeznaczone na jego rozwój. Bóg zapłać za każdy dar serca. Dziękujemy także za ofiary złożone na naszą Bazylikę przez parafian i pielgrzymów – w tym tygodniu uczynili to Państwo: Krystyna i Stanisław Leszek z ul. Marii Dąbrowskiej; Ewa i Wiesław Chmura z ul. Polnej oraz pani Maria Kłosowska z miejscowości Kąty.
9. Na bocznych ołtarzach w Bazylice oraz na ołtarzach w kruchcie są wyłożone kartki na wypominki za naszych bliskich zmarłych, których będziemy polecać w modlitwie od 1 do 8 listopada br.; czytelnie wypełnione składamy na furcie klasztornej.
10. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte będą celebrowane w Bazylice o godzinie 8.00; 10.00; 12.00 i 17.00; nie będzie Mszy świętej o godzinie 10.30; mając na uwadze zaostrzenia wprowadzone przez władze państwowe w zawiązku z pandemią, a także Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski nie będzie Mszy świętej na cmentarzu parafialnym oraz zostaje odwołana także procesja zarówno w uroczystość Wszystkich Świętych, jak i w Dzień Zaduszny. Zachęcamy Parafian, aby podzielić swój czas odwiedzin grobów swoich bliskich na cmentarzu na poszczególne dni listopada; informujemy, że Penitencjaria Apostolska rozszerzyła możliwość zyskania odpustów za zmarłych na cały listopad. Przypominamy także o udzielonej dyspensie od obowiązku uczestniczenia we Mszy świętej – wierni korzystający z tej łaski są zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii za pośrednictwem środków społecznego przekazu uczestnicząc w transmisji „na żywo”, a nie w jej retransmisji. Różaniec z wypominkami od poniedziałku 2 listopada o godzinie 16.15.
11. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godzinie 8.00 zmiana tajemnic różańcowych a po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna miesięczna adoracja.
12. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice przyjęcia sakramentów świętych życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki świętych patronów, opieki Matki Bożej Kodeńskiej – Matki Jedności. Matce Jedności polecamy także chorych, cierpiących i osoby samotne.