1.Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek zakrywających nos i usta; wszystko w trosce o nasze zdrowie; bardzo prosimy o respektowanie tych wytycznych sanitarnych;
2.Przeżywamy 29. niedzielę zwykłą w ciągu roku. Dziś przypada Niedziela Misyjna; po każdej Mszy świętej przed bazyliką rozprowadzamy Kalendarze Misyjne. Dochód z kalendarzy przeznaczony jest na wsparcie misji prowadzonych przez naszą Rodzinę Zakonną Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. O. Franciszkowi Chrószczowi OMI dziękujemy za wygłoszone Słowo Boże. Po sumie spotkanie Przyjaciół Misji Oblackich w salce w klasztorze.
Msza święta o godzinie 10.00 na Kalwarii będzie transmitowana przez Katolickie Radio Podlasie.
Dziś w sali Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Turystyki o godzinie 13.30 rozpoczną się „XVI Powiatowe Kodeńskie Spotkania z Poezją i Pieśnią Maryjną” – poświęcone pamięci św. Jana Pawła II, Wielkiego.
3.Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe na 16.30 do Bazyliki. Od poniedziałku do soboty różaniec o godz. 17.30 w Bazylice. Lista grup prowadzących różaniec jest wywieszona w gablotce.
4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek św. Jana Kantego, prezbitera; w czwartek św. Jana Pawła II, papieża.
5. Na furcie klasztornej parafianie mogą zamawiać i rezerwować intencje mszalne na przyszły rok. Także na furcie klasztornej można zamawiać Msze święte gregoriańskie i wieczyste.
6. Spotkanie Grupy AA „Sapieha” w piątek o godzinie 19.00.
7. Parafian i pielgrzymów, zachęcamy do wypisywania na kartkach intencji, próśb, podziękowań do Matki Bożej Kodeńskiej. Pozostawione w sanktuarium są odczytywane i omadlane podczas Mszy świętych oraz przez naszą wspólnotę zakonną.
8. Wszelkie ofiary pozostawione w sanktuarium są przeznaczone na jego rozwój. Bóg zapłać za każdy dar serca. Dziękujemy także za dary serca złożone na naszą Bazylikę przez parafian i pielgrzymów – w tym tygodniu uczynili to:
9. Panu wójtowi Jerzemu Trociowi oraz naszym kodeńskim strażakom na czele z panem Dariuszem Krawczykiem dziękuję za pomoc w uporządkowaniu pomnika św. Jana Pawła II na Kalwarii; dziękuję także państwu Tarkowskim za odrestaurowanie Krzyża znajdującego się w kruchcie Bazyliki. O. Ekonomowi Dariuszowi Buczkowi i pracownikom klasztoru dziękuję za odświeżenie malatury parkanu wokół Bazyliki. Dziękujemy także naszym parafianom za dzielenie się z naszą wspólnotą zakonną owocami ziemi: m.in. dziękujemy za warzywa i grzyby.
10. Na bocznych ołtarzach w Bazylice oraz na ołtarzach w kruchcie są wyłożone kartki na wypominki za naszych bliskich zmarłych, których będziemy polecać w modlitwie od 1 do 8 listopada br.; czytelnie wypełnione składamy na furcie klasztornej. Zbliżająca się uroczystość Wszystkich Świętych to czas porządkowania grobów; chciałbym poinformować, iż w ostatnim czasie na cmentarny śmietnik przywożone są tzw. domowe śmieci, co generuje dodatkowe koszty wywozu dla parafii; bardzo proszę o wielką rozwagę w tej kwestii i wspólną odpowiedzialność w tej materii.
11. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice przyjęcia sakramentów świętych życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki świętych patronów, opieki Matki Bożej Kodeńskiej – Matki Jedności.

12. Wczoraj w godzinach porannych odeszła do wieczności śp. doktor Alfreda Zawierucha – Rubak, Honorowa Oblatka. Powierzmy ją oraz zmarłą przed kilkoma dniami jej mamę śp. Helenę – Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…