1.Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek zakrywających nos i usta; wszystko w trosce o nasze zdrowie; bardzo prosimy o respektowanie tych wytycznych sanitarnych;
2.Przeżywamy 28. niedzielę zwykłą w ciągu roku. Dziś przypada Niedziela Papieska; po każdej Mszy świętej przed bazyliką zbieramy ofiary do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia – wspierającą młodzież z ubogich rodzin; także przed bazyliką są do nabycia kremówki papieskie. Zapraszamy i zachęcamy do ich nabycia;
3.Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe na 16.30 do Bazyliki. W tygodniu natomiast różaniec o godz. 17.30 w Bazylice. Lista grup prowadzących różaniec jest wywieszona w gablotce.
4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek 13 października bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera; w czwartek św. Teresę od Jezusa, dziewicę i doktora Kościoła; w piątek św. Jadwigę Śląską i w sobotę św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
5. Próba Chóru w poniedziałek w Domu Kultury o godz. 16.30.
6. W piątek zapraszamy na Mszę świętą o godzinie 18.00; będziemy modlić się w intencji s. Jadwigi – zakrystianki z racji przypadających jej imienin.
7. W piątek Czuwanie Młodzieży diecezji siedleckiej. Rozpoczęcie o godz. 21.00 w Bazylice. Szczegóły na naszej stronie internetowej.
8. W sobotę 17 października zapraszamy na modlitewne czuwanie „Wieczór z Maryją”. Rozpoczęcie o godzinie 19.00 konferencją o Matce Bożej; następnie adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi; o 20.30 Różaniec z radiem Podlasie, Apel Maryjny i na zakończenie o 21.45 Eucharystia z możliwością przyjęcia Szkaplerza Matki Bożej Kodeńskiej. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy również naszych parafian, którzy przyjęli Szkaplerz Matki Bożej Kodeńskiej.
9. Dyrektor Domu Kultury w Kodniu pan Piotr Skolimowski zaprasza na wykład pt. „Polacy na kresach” prof. Włodzimierza Osadczego w sobotę 17 października na godzinę 10.00. oraz w przyszłą niedzielę 18 października na „XVI Powiatowe Kodeńskie Spotkania z Poezją i Pieśnią Maryjną” – poświęcone pamięci św. Jana Pawła II, Wielkiego. Rozpoczęcie o godzinę 13.30 w Sali Gminnego Centrum Kultury Sportu i Turystyki.
10. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Misyjna. W naszej parafii i sanktuarium będziemy rozprowadzać kalendarze misyjne na rok 2021. Kazania będzie głosił o. Franciszek Chrószcz OMI. Po sumie zapraszamy do klasztoru na spotkanie Przyjaciół Misji Oblackich.
11. Na furcie klasztornej parafianie mogą zamawiać i rezerwować intencje mszalne na przyszły rok. Także na furcie klasztornej można zamawiać Msze święte gregoriańskie i wieczyste.
12. Spotkanie Grupy AA „Sapieha” w piątek o godzinie 19.00.
13. Parafian i pielgrzymów, zachęcamy do wypisywania na kartkach intencji, próśb, podziękowań do Matki Bożej Kodeńskiej. Pozostawione w sanktuarium są odczytywane i omadlane podczas Mszy świętych oraz przez naszą wspólnotę zakonną.
14. Wszelkie ofiary pozostawione w sanktuarium są przeznaczone na jego rozwój. Bóg zapłać za każdy dar serca. Dziękujemy także za dary serca złożone na naszą Bazylikę przez parafian i pielgrzymów – w tym tygodniu uczynili to: państwo Regina i Marek Wojewodzicowie z Kielc; Agnieszka i Tomasz Paździerz z Górek Szczukowskich; Teresa i Wiesław Kajka; Stanisława Hordyjewicz; Kazimiera i Kazimierz Mackiewiczowie z ul. Bojarskiej; Jan Golec z ul. Sławatyckiej; Tamara Wasilewska z ul. Sławatyckiej 12; pani Czesława z ul. Polnej oraz Koło Rożańcowe nr 1 zelatorki p. Aliny Hordyjewicz.
15. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice przyjęcia sakramentów świętych życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki świętych patronów, opieki Matki Bożej Kodeńskiej – Matki Jedności.
16. Wczoraj pożegnaliśmy śp. Mariana, Jana Domagałę l. 58 a jutro o godz. 13.00 odbędzie się pogrzeb śp. Antoniny Onyszczuk l. 99. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…