1.Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek zakrywających nos i usta; w trosce o nasze zdrowie bardzo prosimy o respektowanie tych wytycznych sanitarnych;
2.Przeżywamy 27. niedzielę zwykłą w ciągu roku. W Pratulinie ma miejsce Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn, na którą pojechali przedstawiciele naszej parafii.
3.Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe na 16.30 do Bazyliki. W tygodniu natomiast różaniec o godz. 17.30 w Bazylice. Lista grup prowadzących różaniec jest wywieszona w gablotce.
4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę 7 października NMP Różańcową.
5. Spotkanie Chóru w poniedziałek po wieczornej Mszy świętej w Domu Kultury.
6. Na furcie klasztornej parafianie mogą zamawiać i rezerwować intencje mszalne na przyszły rok. Także na furcie klasztornej można zamawiać Msze święte gregoriańskie i wieczyste.
7. Spotkanie Grupy AA „Sapieha” w piątek o godzinie 19.00.
8. W sobotę 10 października zapraszam członków Żywego Różańca na Mszę świętą na godzinę 10.30 do Bazyliki a po niej na spotkanie przy stole do sali w klasztorze.
9. Parafian i pielgrzymów, zachęcamy do wypisywania na kartkach intencji, próśb, podziękowań do Matki Bożej Kodeńskiej. Pozostawione w sanktuarium są odczytywane i omadlane podczas Mszy świętych oraz przez naszą wspólnotę zakonną.
10. Wszelkie ofiary pozostawione w sanktuarium są przeznaczone na jego rozwój. Bóg zapłać za każdy dar serca. Dziękujemy także za dary serca złożone na naszą Bazylikę przez parafian i pielgrzymów – w tym tygodniu uczynili to: państwo Józefa i Jan Makuchowie z ul. 1 Maja; Maria i Paweł Pietrusikowie z ul. Wąskiej; Agnieszka i Henryk oraz Maria Sacharczukowie z ul. Zastodolnej.
11. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny ( dziś – 4 października o. Franciszek Chrószcz OMI), urodziny, rocznice przyjęcia sakramentów świętych życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki świętych patronów, opieki Matki Bożej Kodeńskiej – Matki Jedności.