1.Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek zakrywających nos i usta; w trosce o nasze zdrowie bardzo prosimy o respektowanie tych wytycznych sanitarnych;
2.Przeżywamy 26. niedzielę zwykłą w ciągu roku.
3.Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i wspólne odmawianie Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele Ducha Świętego na Kalwarii o godzinie 15.00; zapraszamy także na nieszpory niedzielne o 16.30 do Bazyliki.
4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: jutro w poniedziałek św. Wacława, męczennika; we wtorek święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w środę św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła; w czwartek św. Teresę od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora kościoła; w piątek Aniołów Stróżów.
5. Jutro w poniedziałek zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii świętej na spotkanie do klasztoru na godzinę 19.00.
6. We wtorek natomiast zapraszamy rodziców i dzieci klas 7 i 8 rozpoczynających przygotowania do sakramentu bierzmowania na spotkanie do Bazyliki na godzinę 19.00.
7. Na próbę Chóru zapraszamy do Domu Kultury w poniedziałek na godz. 16.30.
8. Od czwartku 1 października zapraszamy na nabożeństwo różańcowe na godzinę 17.30 do Bazyliki. Rozpiska grup prowadzących modlitwę różańcową znajduje się w gablocie oraz na stronie internetowej sanktuarium. Zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy dzieci, młodzież i starszych!!! W czwartek 1 października spotkanie Lektorów Dorosłych o godz. 18.45 w klasztorze.
Od 1 października parafianie, na furcie klasztornej mogą zamawiać i rezerwować intencje mszalne na przyszły rok. Od 1 listopada taka możliwość będzie dla pielgrzymów.
9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
10. W piątek odwiedziny chorych o d godziny 8.30;
– spowiedź dla dzieci i rodziców w bazylice od godziny 16.30 i Msza święta dla dzieci o godzinie 17.00. Z racji pierwszego piątku adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy klasztornej od godziny 21.00 do północy. Zapraszamy na modlitwę w intencji kapłanów, osób konsekrowanych, w intencji naszej parafii i diecezji.
11. W niedzielę 4 października br. już po raz dziesiąty w Sanktuarium Błogosławionych Męczenników w Pratulinie odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn. Zapisy na furcie klasztornej do czwartku włącznie.
12. Spotkanie Grupy AA „Sapieha” w piątek o godzinie 19.00.
13. Na furcie można zamawiać intencje mszalne w różnych potrzebach oraz Msze święte gregoriańskie i wieczyste.
14. Parafian i pielgrzymów, zachęcamy do wypisywania na kartkach intencji, próśb, podziękowań do Matki Bożej Kodeńskiej. Pozostawione w sanktuarium są odczytywane i omadlane podczas Mszy świętych oraz przez naszą wspólnotę zakonną.
15. Zachęcamy do odwiedzenia „Jadłodajni u Oblatów” i sklepików z pamiątkami. Wszelkie ofiary pozostawione w sanktuarium są przeznaczone na jego rozwój. Bóg zapłać za każdy dar serca. Dziękujemy także za dary serca złożone na naszą bazylikę przez parafian i pielgrzymów – w tym tygodniu uczyniła to: pani Ochod Sabina.
16. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice przyjęcia sakramentów świętych życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki świętych patronów, opieki Matki Bożej Kodeńskiej – Matki Jedności.