1.Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek zakrywających nos i usta; w trosce o nasze zdrowie bardzo prosimy o respektowanie tych wytycznych sanitarnych;
2.Przeżywamy 25. niedzielę zwykłą w ciągu roku. o. Dariuszowi Galantowi OMI dziękujemy za posługę Słowa Bożego.
3.Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i wspólne odmawianie Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele Ducha Świętego na Kalwarii o godzinie 15.00; zapraszamy także na nieszpory niedzielne o 16.30 do Bazyliki.
4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: jutro w poniedziałek święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty; we wtorek święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Siedlcach; w sobotę wspomnienie NMP Leśniańskiej.
5. Jutro w poniedziałek zapraszam na spotkanie Zelatorów Żywego Różańca po wieczornej Mszy świętej do klasztoru.
6. We wtorek 22 września na Mszy świętej o godzinie 18.00 młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania; przybędzie do naszej wspólnoty ks. biskup Grzegorz Suchodolski, biskup pomocniczy diecezji siedleckiej, który będzie szafarzem sakramentu bierzmowania. Zapraszamy parafian do wspólnej modlitwy.
7. Na próbę Chóru zapraszamy do Domu Kultury w środę na godz. 16.30.
8. Spotkanie Grupy AA „Sapieha” w piątek o godzinie 19.00.
9. Na furcie można zamawiać intencje mszalne w różnych potrzebach oraz Msze święte gregoriańskie i Msze święte wieczyste.
10. Parafian i pielgrzymów, zachęcamy do wypisywania na kartkach intencji, próśb, podziękowań do Matki Bożej Kodeńskiej. Pozostawione w sanktuarium są odczytywane i omadlane podczas Mszy świętych oraz przez naszą wspólnotę zakonną.
11. Zachęcamy do odwiedzenia „Jadłodajni u Oblatów” i sklepików z pamiątkami. Wszelkie ofiary pozostawione w sanktuarium są przeznaczone na jego rozwój. Bóg zapłać za każdy dar serca. Dziękujemy także za dary serca złożone na naszą bazylikę przez parafian i pielgrzymów – w tym tygodniu uczynili to: Pielgrzymi ze Szczebrzeszyna oraz państwo Anna i Marian Dejneka.
12. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice przyjęcia sakramentów świętych życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki świętych patronów, opieki Matki Bożej Kodeńskiej – Matki Jedności.