W miniony czwartek do naszej parafii i sanktuarium w godzinach popołudniowych przybyła Figura św. Michała Archanioła z Cudownej Groty Objawień na Górze Gargano. Kustoszem i opiekunem Figury św. Michała był ks. Rafał Szwajca CSMA.
Wprowadzenie Figury zostało poprzedzone nabożeństwem oczekiwania, które animował ks. Rafał; towarzyszył mu proboszcz kodeńskiej parafii i kustosz sanktuarium o. Dariusz Malajka OMI, który w procesji do bazyliki niósł koronę a następnie umieścił ją na św. Michale Archaniele.
Przed rozpoczęciem Mszy świętej św. Michał został przywitany przez dzieci, młodzież i rodziców oraz przez o. Dariusza, proboszcza parafii kodeńskiej.
Następnie była celebrowana Eucharystia, której przewodniczył i wygłosił homilię ks. Rafał – kustosz i opiekun Figury św. Michała Archanioła. Koncelebrowali ks. Tomasz Owczarek – opiekun i animator Kościoła Domowego oraz o. Dariusz OMI, miejscowy proboszcz. Po zakończeniu Mszy świętej był czas na indywidualną modlitwę, ciszę, skupienie.

W godzinach wieczornych uczestnicy rekolekcji Kościoła Domowego oraz parafianie kodeńscy i pielgrzymi wzięli udział w nabożeństwie o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów za przyczyną św. Michała Archanioła z modlitwą wstawienniczą przed Najświętszym Sakramentem. Kolejnym punktem modlitewnego czuwania była procesja światła z Figurą św. Michała Archanioła zwieńczona wspólną modlitwą podczas Apelu. Od godziny 22.00 do wczesnych godzin rannych małżonkowie wraz z rodzinami oraz osoby indywidualne adorowali Najświętszy Sakrament oraz zawierzali swoje sprawy przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła.

Figura opuściła kodeńską parafię i sanktuarium w piątek w godzinach popołudniowych. Na zakończenie peregrynacji została odprawiona Msza święta podczas, której małżonkowie odnowili przyrzeczenia małżeńskie, odmówiono Akt Zawierzenia i chętni przyjęli szkaplerz św. Michała Archanioła po czym uroczyście pożegnano Figurę św. Michała Archanioła z Cudownej Groty Objawień na Górze Gargano.