W najbliższy czwartek, 6 sierpnia w liturgiczne święto Przemienienia Pańskiego do naszej parafii i sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej przybędzie Figura św. Michała Archanioła z Cudownej Groty Objawień na Górze Gargano. Zapraszamy parafian i pielgrzymów na godzinę 15.00 na nabożeństwo oczekiwania przed naszą bazyliką. Następnie w procesji wprowadzenie Figury św. Michała Archanioła do bazyliki. O godzinie 15.15 rozpocznie się Msza święta na rozpoczęcie nawiedzenia a po niej okazja do indywidualnej modlitwy przed cudowna Figurą.

O godzinie 19.30 rozpocznie się nabożeństwo o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów za przyczyną św. Michała Archanioła z modlitwą wstawienniczą przed Najświętszym Sakramentem. Po nabożeństwie procesja światła z Figurą św. Michała Archanioła zakończona Apelem Jasnogórskim i od godziny 22.00 całonocna Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Następnego dnia tj. w piątek 7 sierpnia:

10.00 – w bazylice godzinki do św. Michała Archanioła

10.45 – Konferencja „Przesłanie z Gargano” – sala konferencyjna

14.30 – Msza święta z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich i błogosławieństwem rodzin przy Figurze św. Michała Archanioła. Przyjęcie szkaplerza; uroczyste pożegnanie Figury św. Michała Archanioła

Nawiedzenie Figury św. Michała Archanioła odbędzie się w ramach trwających w naszym sanktuarium rekolekcji Oazy Rodzin