OGŁOSZENIA PARAFIALNE

24.05.2020

Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). Tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami i przygotować nam miejsce.

 

– Szósta rocznica ingresu Biskupa Siedleckiego do katedry.

– Msze św. w bazylice co godzinę od 7.00 do 17.00.

– Msze św. w kościele Ducha św. od 8.30 – 15.30.

 

Z inicjatywy papieża Benedykta XVI dzisiaj modlimy się też za Kościół w Chinach. W 2007 roku Benedykt XVI wydał list apostolski, w którym napisał, że 24 maja ma być poświęcony pamięci i modlitwom za Kościół w tym kraju. Często zapominamy, że w wielu miejscach na świecie Kościół jest prześladowany, że za wiarę w Chrystusa wielu chrześcijan cierpi, a nawet oddaje życie. Ofiarujmy dar modlitwy i codziennej pamięci o prześladowanych braciach w wierze; prośmy Pana Boga, aby i oni mogli cieszyć się paschalną radością Chrystusowego Kościoła.

WTOREK– 26.05.2020

– Obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszamy na wspólną Eucharystię i modlitwę o godz. 18.00, podczas której przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym życiu.

– Nabożeństwo majowe i spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania z kl. 8A o godz. 16:00

CZWARTEK – 28.05.2020

– Przypada 39. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że Prymas Polski oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o jego szybką beatyfikację.

– Nabożeństwo majowe i spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania z kl. 8B o godz. 16:00

SOBOTA– 30.05.2020

– Czuwanie przed Zesłaniem Ducha Św. od godz. 18.00 – 18.45 ( spowiedź w bazylice) a od 19.00 czuwanie w kościele Ducha Św.

NIEDZIELA– 31.05.2020

Przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną. Suma odpustowa na kalwarii o godz. 11.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.30. Pozostały porządek Mszy św. w bazylice i na kalwarii bez zmian.

 

W tym tygodniu patronujĄ nam:

  • 26 V – św. Filip Nereusz (1515-1595), wychowawca młodzieży i opiekun ludzi chorych, którym poświęcił się bez reszty.
  • 29 V – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), założycielka Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, zwanych urszulankami szarymi, wielka wychowawczyni i opiekunka dzieci i młodzieży.

 

INNE:

Przypominamy, że w naszym kościele w maju codziennie odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej o godz. 15.00, 16.00, 17.15. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach osobistych, rodzinnych i narodowych możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo.

  Dziękujemy wszystkim modlącym się przy kapliczkach. Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej, będą wśród Was i razem z Wami się modlić:

– w Olszankach w środę o godz. 17.00;

– w Elżbiecinie w środę o godz. 19.00;

– w Okczynie w czwartek o godz. 19.00;

– w Dobromyślu w piątek o godz. 18.00;

– w Polemcach w sobotę o godz. 16.00;

– w Kątach w niedzielę o godz. 14.00;

– w Szostakach w niedzielę o godz. 15.00.

– Dziękujemy za ofiary na bazylikę. P. Lucynie i Czesławowi Babkiewicz, i innym ofiarodawcom.

– Gdyby potrzebne były maseczki można otrzymać u oo Proboszcza, Wikariusza lub przy furcie.

Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów

„W sanktuariach należy zapewnić wiernym obfitsze środki zbawienia przez gorliwe głoszenie słowa Bożego, przez odpowiednie ożywienie życia liturgicznego, zwłaszcza przez sprawowanie Eucharystii i pokuty oraz przez kultywowanie zatwierdzonych form pobożności ludowej” .

 

DLATEGO

– Okazja do spowiedzi św. w dni powszednie 15 min przed każdą Mszą św. oraz w bazylice w godz. 10.00-11.00. W niedzielę przed każdą Mszą św.

– Głosimy homilie na wszystkich Mszach św.

– Wystawienie NS i adoracja w dni powszednie o godz. 15.00 –  17.50.

– Koronka do Bożego Miłosierdzia w dni powszednie o godz. 15.00 w bazylice.

– Nabożeństwa majowe w bazylice o godz. 15.00; 16.00; 17.15.

 

Wszystkich obchodzących osobiste święta i uroczystości zapewniamy
o modlitwie i życzliwości a także wszystkich chorych przebywających w domach i szpitalach.

 

Odeszła do wieczności śp. Wanda Mirczewska. Wieczny odpoczynek……