WIELKA SOBOTA

 

Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązują cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych. Pokarmy na stół wielkanocny będą błogosławione w naszym naszych domach przed śniadaniem wielkanocnym.

Chcemy być razem z Wami. Dlatego połączymy się online w niedzielę, kiedy będziemy mieli zasiąść do śniadania wielkanocnego, o godz. 8.00 oraz 9.00 ( jak kto woli).

  1. Proboszcz pomodli się z Wami a potem Głowa Rodziny będzie powtarzała słowa błogosławieństwa pokarmów i je pobłogosławi.

 

W sobotni wieczór rozpoczynamy wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa. Aby całe Święte Triduum Paschalne otrzymało uroczystą oprawę, wszystkich parafian zachęcamy do licznego udziału duchowego ( transmisja online). Wigilia Paschalna w naszym kościele rozpocznie się o godz. (18.00).

Bazylika otwarta od Wielkiego Czwartku od godz. 8.00 bez przerwy do poniedziałku.

Adorujmy Pana Jezusa również w nocy, zachowując przepisy.

Na spowiedź prosimy umawiać się pod telefonem 518350203.