OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Dziś na Eucharystii gromadzi nas Chrystus w piątą niedzielę w ciągu roku liturgicznego. Pamiętajmy, że nikt z nas ani cała nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Panem Bogiem bez Eucharystii. Dopiero karmiąc się prawdziwą Miłością, każdy chrześcijanin uczy się ofiarnego życia. Częściej i uważniej wczytujmy się w objawienie Boże zawarte w Piśmie Świętym. Jednocześnie wsłuchujmy się w to, co mówi Kościół, którego zadaniem jest ciągłe przybliżanie nas do zbawienia.

V NIEDZIELA ZWYKŁA – 09.02.2020

 – Pielgrzymka Amazonek.

– Spotkanie z Rodzicami Dzieci przygotowującymi się do I Komunii św.. po Mszy św. sprawowanej o godz. 10.00.

– Nieszpory o godz. 16.30.

WTOREK –  11.02.2020

– Obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Okazja do spowiedzi i różaniec  o godz. 10.30. Msza Święta w intencji chorych i cierpiących zostanie odprawiona o godz. 11.00. Zatroszczmy się, aby mogli w niej uczestniczyć wszyscy, którzy pragną swoje trudy zjednoczyć z krzyżem Chrystusa i przyjąć sakrament namaszczenia.  Po Mszy św. zapraszamy na klasztorną zupę.

CZWARTEK– 13.02.2020

– Próba chóru o godz. 16.30.

-Nabożeństwo powołaniowe o godz. 16.30.

PIĄTEK – 14.02.2020

– Zapraszamy na Nadbużański Przegląd Ludowej Poezji o tematyce miłosnej do Domu Kultury o godz. 10.00.

– Spotkanie Wspólnoty AA o godz. 18.00.

– Nocne czuwanie młodzieży od godz. 21.00.

SOBOTA – 15.02.2020

– Nabożeństwo do MBK o godz. 16.30.

– Czuwanie dorosłych od godz. 19.00.

– Różaniec transmitowany w Katolickim Radio Podlasie z naszego sanktuarium od godz. 20.30.

VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 16.02.2020

– Transmisja Mszy św. transmitowana w Katolickim Radio Podlasie z naszego sanktuarium o godz. 10.00.

– Spotkanie z Rodzicami Dzieci  i młodzieży klas I, IV, VII i VIII po Mszy św. sprawowanej       o godz. 10.00 w bazylice.

– Orkiestra Dęta  serdecznie zaprasza wszystkie osoby chcące wstąpić w szeregi Orkiestry na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się bezpośrednio po mszy św o godz. 10.00 w salce muzycznej w klasztorze. Zapraszamy dzieci i młodzież z rodzicami oraz osoby dorosłe. Pamiętajmy, że na naukę gry nigdy nie jest za późno. Nauka gry oraz instrumenty są bezpłatne. Szczegóły na plakatach oraz w internecie. Serdecznie zapraszamy.

– Nieszpory o godz. 16.30.

 

INNE:                                               

– Dni skupienia dla naszej młodzieży pt:” Bunt Jonasza” w piątek i sobotę.

– Na zakony klauzurowe zebraliśmy 1905,20 zł. Bóg zapłać.

– Spotkania dla dzieci i młodzieży oraz grupy teatralnej według grafiku.

– Organizujemy biblioteczkę chrześcijańską dla ZK w Zabłociu, gdzie o. Proboszcz jest kapelanem. Książki o takiej tematyce, można przynosić na furtę klasztorną lub do kancelarii.

– Dziękujemy za ofiary na bazylikę: p. Tadeuszowi Piętka, Wandzie Kaznowskiej, Katarzynie Osypiuk, p. Aldonie Starzyńskiej, p. Teresie Borkowskiej.

– Zachęcamy do wzięcia udziału w rekolekcjach w klasztorze prowadzonych przez naszych ojców. Szczegóły w internecie i na wielkim banerze przed bazyliką.

 

 

Inicjatywy Parafialne:

 „ Miłosierna Dłoń”.  Ktokolwiek potrzebuje jakiejkolwiek pomocy (zakupy, wrzucenie węgla, porąbanie drewna, umycie okien.) prosimy zgłaszać się do o. Proboszcza.

 

 

W tym tygodniu patronujĄ nam:

  • 10 II – św. Scholastyka (†542), dziewica, siostra św. Benedykta, wielkiego założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy; na wzór brata założyła zakon żeński według reguły benedyktyńskiej i całkowicie poświęciła się Panu Bogu.
  • 14 II – św. Cyryl (826-869), mnich, i św. Metody (między 815 a 820-885) biskup, rodzeni bracia, apostołowie Słowian działający w IX wieku; w 1980 roku papież Jan Paweł II ogłosił ich współpatronami Europy.
  • 14 II – św. Walenty (III wiek), biskup i męczennik, orędownik podczas ciężkich chorób, czczony również jako patron zakochanych.

 

Pamiętamy o wszystkich chorych przebywających w szpitalach i domach.

Serdeczną pamięcią otaczamy wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczętego tygodnia. Niech radość w Panu będzie Waszym udziałem.