III NIEDZIELA ZWYKŁA

26.01.2020

 

– Spotkanie z Rodzicami Dzieci przygotowującymi się do I Komunii Św. po Mszy św. sprawowanej o godz. 10.00.

– Nieszpory o godz. 16.30.

Papież Franciszek postanowił, aby III niedziela zwykła była obchodzona w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Czytamy o tym w ogłoszonym 30 września 2019 r. Liście Apostolskim w formie Motu Proprio „Aperuit illis”. Jak zaznaczył Franciszek, ma się ona przyczynić „aby w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego”. Dokument został podpisany w 1600 rocznicę śmierci św. Hieronima – wielkiego miłośnika i tłumacza Pisma Świętego, a jednocześnie dzień wspomnienia liturgicznego tego doktora Kościoła. W tym roku, po raz pierwszy, Niedziela Słowa Bożego przypada 26 stycznia.

 

PONIEDZIAŁEK-  27.01.2020

– Próba chóru o godz. 16.30.

WTOREK –  28.01.2020

– Próba Koła Teatralnego o godz. 17.45.

SRODA –  29.01.2020

 – Próba Koła Teatralnego o godz. 17.45.

CZWARTEK– 30.01.2020

– Nabożeństwo powołaniowe o godz. 16.30.

PIĄTEK – 31.01.2020

– Spotkanie Wspólnoty AA o godz. 18.00.

SOBOTA – 01.01.2020

– Rozmyślanie z racji I soboty miesiąca i okazja do spowiedzi św. o godz. 16.00.

– Różaniec o godz. 16.20.

ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO – 02.02.2020

– Nasza Orkiestra Dęta oraz Schola serdecznie zapraszają na Charytatywny III Koncert Noworoczny pod hasłem „Gramy i śpiewamy dla Maciusia” jest on dedykowany dla małego Maćka mieszkańca naszej Parafii i Gminy, który zmaga się z ciężką chorobą. Wszelkie środki zebrane po koncercie zostaną w całości przeznaczone na dalsze leczenie. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w Koncercie który odbędzie się w przyszłą niedzielę 02-02 o godz. 10.45 w naszej bazylice (bezpośrednio po mszy św. o godz. 10.00) Dla najmłodszych uczestników Koncertu nasza Orkiestra oraz Schola przygotowała słodką niespodziankę. Szczegóły na plakatach.

– Słowo Boże wygłosi o. Mieczysław Hałaszko OMI.

– Błogosławieństwo świec podczas każdej Eucharystii.

– Taca na klasztory klauzurowe naszej diecezji.

– Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. sprawowanej o godz. 8.00.

– Spotkanie z Rodzicami Dzieci z I klas szkoły podstawowej. po Mszy św. sprawowanej o godz. 10.00.

– Miesięczna adoracja NS po Mszy św. sprawowanej o godz. 12.00.

– Nieszpory o godz. 16.30.

Z inicjatywy Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby poświęcone Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i we wspólnocie parafialnej. Wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne.

 

 

 

INNE:                                               

– Spotkania dla dzieci i młodzieży według grafiku.

– Dziękujemy rodzicom za pomoc w zorganizowaniu ferii dla scholki i ministrantów.

– Dziękujemy za ofiary na bazylikę: p. Marii i Pawłowi Pietrusik; p. Irenie Łapińskiej; P. Mariannie Osypiuk

– Odwiedziny chorych w lutym.

– Zachęcamy do wzięcia udziału w rekolekcjach w klasztorze prowadzonych przez naszych ojców. Szczegóły w internecie i na wielkim banerze przed bazyliką.

 

 

Inicjatywy Parafialne:

 „ Miłosierna Dłoń”.  Ktokolwiek potrzebuje jakiejkolwiek pomocy (zakupy, wrzucenie węgla, porąbanie drewna, umycie okien.) prosimy się zgłaszać do o. Proboszcza.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 28 I – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej; jego dzieła filozoficzne i teologiczne do dziś stanowią ważną inspirację dla nauczania Kościoła.
  • 31 I – św. Jan Bosko (1815-1888), założyciel zgromadzenia salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych, wielki pedagog i apostoł młodzieży.

 

Pamiętamy o wszystkich chorych przebywających w szpitalach i domach.

Serdeczną pamięcią otaczamy wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczętego tygodnia. Niech radość w Panu będzie Waszym udziałem.

 

Do wieczności odeszła ŚP. PAMIĘCI Alberta Hałaszko. Wieczny odpoczynek…