ŚWIĘTU CHRZTU PAŃSKIEGO

12.01.2020

– Zbiórka ofiar na ogrzewanie bazyliki ( po każdej Eucharystii).

– XIX Przegląd Kolęd i Zespołów Kolędniczych. Zapraszamy do Domu Kultury

o godz. 14.00.

– Nieszpory o godz. 16.30.

Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa Boga Ojca o Jezusie: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.

WTOREK –  14.01.2020

– Próba chóru o godz. 16.30.

CZWARTEK– 16.01.2020

– Nabożeństwo powołaniowe o godz. 16.30.

– Msza św. imieninowa o. Włodzimierza Jamrochy OMI o godz. 17.00.

– Próba koła teatralnego o godz. 17.45.

PIĄTEK – 17.01.2020

– Spotkanie Wspólnoty AA o godz. 18.00.

SOBOTA – 18.01.2020

– Czuwanie dorosłych od godz. 19.00.

II NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.01.2020

– Słowo Boże wygłosi Ksiądz z Katolickiego Radia Podlasie. Taca przeznaczona na naszą diecezjalną rozgłośnie.

Spotkanie schowanek i ich rodziców nt. ferii o godz. 11.00.

– Spotkanie ministrantów i ich rodziców nt. ferii o godz. 13.15.

– Nieszpory o godz. 16.30.

INNE:                                               

– Dziękujemy za ofiary na bazylikę: p. Artemiuk; p. Renacie i Tomaszowi Piętka ze Szczecina; p. Stanisławowi i Krystynie Czebreszuk; p. Edycie i Eugeniuszowi Niebrzydowskim; p. Sawickim.

– Ferie dla ministrantów i schowanek organizowane przez Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej odbędą się w drugim tygodniu ferii.

– Odwiedziny chorych w lutym.

W dniach od 18 do 25 stycznia w Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. „Powszechnej”, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa, abyśmy byli jedno. Nasza osobista komunia z Panem Bogiem musi przekładać się na relacje z bliźnimi, zwłaszcza z braćmi w tej samej wierze. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy.

 

Inicjatywy Parafialne:

 „ Miłosierna Dłoń”.  Ktokolwiek potrzebuje jakiejkolwiek pomocy (zakupy, wrzucenie węgla, porąbanie drewna, umycie okien.) prosimy się zgłaszać do o. Proboszcza.

Polećmy śp. Józefa Miazio Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek….

W tym tygodniu patronuje nam:

  • 17 I – św. Antoni, opat, żyjący na przełomie III i IV wieku, pustelnik, który do dziś znajduje naśladowców w praktykowaniu takiej drogi doskonałości chrześcijańskiej.

 

Pamiętamy o wszystkich chorych przebywających w szpitalach i domach.

Serdeczną pamięcią otaczamy wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczętego tygodnia. Niech radość w Panu będzie Waszym udziałem.