W dniach 13-16.07.2019 roku w Karmelu w Łasinie, współpracującym z domem oblackim w Iławie, odbyło się triduum i odpust Matki Bożej Szkaplerznej ze szczególną gospodynią Matką Boża Kodeńską w jej peregrynującej po Polsce, wraz z relikwiami Męczenników Pratulińskich, kopii Cudownego Wizerunku.

W ramach odwiedzin miejsc związanych z duszpasterstwem oblackim, do Karmelu w Łasinie obraz przywiózł o. Marcin Szwarc OMI, w minionych latach pracujący także w Iławie, który przeprowadził triduum przygotowawcze do uroczystości odpustowych zarówno dla sióstr, jak i osób regularnie odwiedzających kaplicę klasztorną w Łasinie.

Od 13 do 15.07 każdego dnia wieczorem na Eucharystii można było przyjrzeć się poszczególnym tematom: „wiara Maryi” (sobota), „służyć znaczy kochać” (niedziela) wraz z nabożeństwem pojednania oraz „żyć Eucharystią na co dzień”. Kulminacyjnym momentem była uroczystość odpustowa 16.07, której na dziedzińcu klasztoru przy ołtarzu polowym przewodniczył bp Józef Szamocki. Po zakończeniu Eucharystii wszyscy uczestnicy spotkali się na tradycyjnej agapie z kawą i ciastem.

o. Robert Wawrzeniecki OMI sekretarz wykonawczy KWPZM