OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

Chrystusowe wezwanie skierowane dzisiaj do Szymona: „wypłyń na głębię” nie może być odczytane tylko jako znak apostolskiego powołania. Pan zaprasza nas wszystkich, abyśmy z zaufaniem wypłynęli na głębiny wiary. Oby udział w niedzielnej Eucharystii na nowo rozpalił w nas ducha odważnego podążania za Mistrzem.

 

V NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.02.2019

– Nieszpory o godz. 16.30.

PONIEDZIAŁEK – 11.02.2019

– Obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Okazja do spowiedzi i różaniec  o godz. 10.30. Msza Święta w intencji chorych i cierpiących zostanie odprawiona o godz. 11.00. Zatroszczmy się, aby mogli w niej uczestniczyć wszyscy, którzy pragną swoje trudy zjednoczyć z krzyżem Chrystusa i przyjąć sakrament namaszczenia.  Po Mszy św. zapraszamy na poczęstunek.

– Nabożeństwo do Ducha Św. o godz. 16.30 .

WTOREK – 12.02.2019

– Próba chóru o godz. 16.30.

CZWARTEK– 14.02.2019

– Próba koła teatralnego o godz. 17.45.

PIĄTEK – 15.02.2019

– Spotkanie Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie o godz. 17.45.

Nauki przedchrzcielne o godz. 18.00.

– Spotkanie Wspólnoty AA o godz. 18.00.

– Nauka gry na instrumentach dętych oraz próba orkiestry. 

SOBOTA – 16.02.2019

– Zbiórka ministrantów o godz. 11.00.

– Spotkanie scholki dziecięcej o godz. 13.00.

– Nabożeństwo do MB Kodeńskiej o godz. 16.30.

– Czuwanie dorosłych. Początek o godz. 19.00.

VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.02.2019

– Decyzją o. Prowincjała, nowym wikariuszem naszej parafii będzie o. Krzysztof Wrzos OMI, którego witamy i życzymy Bożego Błogosławieństwa. Klerykowi Pawłowi Biegańskiemu OMI dziękujemy za wszelkie dobro i życzymy wszelkiego dobra w nowej placówce.

– Transmisja Mszy św. z naszego Sanktuarium o godz. 10.00 w Katolickim Radio Podlasie.

– Nieszpory o godz. 16.30.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

INNE:                                                                                                                                                

– Rodziców, opiekunów, a także organizatorów zimowego wypoczynku serdecznie zachęcamy do podjęcia troski o uczestnictwo dzieci i młodzieży w niedzielnej Eucharystii podczas ferii. Wszystkim dzieciom, młodzieży oraz nauczycielom życzymy bezpiecznego i ubogacającego odpoczynku.

– Ferie z Misjonarzami Oblatami MN dla Scholki, Scholi URATOWANI, ministrantów            i NINIWY  w drugim tygodniu ferii.

– Od wtorku do piątku włącznie prosimy, by różaniec o godz. 16.30 prowadziła V Róża.

– Dziękujemy za ofiary na bazylikę: p. Tadeuszowi Piętka  z ul. Sławatyckiej; p. Edycie i Eugeniuszowi Niebrzydowskim z ul. Polnej oraz p. Aldonie Starzyńskiej z ul Sławatyckiej.

– W naszym klasztorze są organizowane rekolekcje m.in. o przebaczeniu, dla mężczyzn, Lechio Divina. Zapraszamy! Zapisy na furcie klasztornej.

– Na furcie klasztornej są do  nabycia kalendarze ukazujące Ojców i Braci naszego klasztoru. Nabywając taki kalendarz, składamy cegiełkę na wyjazdy dla dzieci.

 

 

Inicjatywy Parafialne:

 „ W mocy Ducha Bożego”. W każdy poniedziałek nabożeństwo do Ducha Św. 30 minut
przed wieczorną Eucharystią.

„ Miłosierna Dłoń”.  Ktokolwiek potrzebuje jakiejkolwiek pomocy (zakupy, wrzucenie węgla, porąbanie drewna, umycie okien.) prosimy się zgłaszać do o. Proboszcza.

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • 11 II – wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, Światowy Dzień Chorego,
  • 14 II – św. Cyryl (827-869), mnich, i św. Metody (815-885), biskup, patroni Europy, misjonarze Księstwa Wielkomorawskim i Rusi Kijowskiej.

 

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp.Teresę Jakimowicz Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie. Niech odpoczywa w pokoju.

 

Pamiętamy o wszystkich chorych przebywających w szpitalach i domach.

Serdeczną pamięcią otaczamy wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczętego tygodnia. Niech radość w Panu będzie Waszym udziałem.