UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

 

 

NIEDZIELA – 27.05.2018

– I Komunia św. w naszej parafii o godz. 10.00 w Bazylice.

– Porządek Mszy św.: w Bazylice: 12.00 i 17.00 oraz na Kalwarii o godz. 8.00 i 10.30!!!

– Dzień skupienia dla narzeczonych. Początek w Bazylice o godz. 12.00.

– Nabożeństwo majowe o godz. 15.45 połączone z koncertem Scholi Dziecięcej, Scholi „ Uratowani” oraz solistów pt: „ Dla Ciebie Mamo”. Chcemy się modlić za wszystkie Mamy w domu naszej Mamy.

PONIEDZIAŁEK–28.05.2018

– Próba chóru o godz. 16.30.

– Parafialny wyjazd do kina na film pt: „ Bóg nie umarł: Światło w ciemności” o godz. 17.00.

– Spotkanie wszystkich budowniczych ołtarzy w bazylice o godz. 18.40.

CZWARTEK–31.05.2019 – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI PANA JEZUSA
– Msze św. o godz. 8.00, 10.00 z procesją oraz 17.00. Prosimy przygotować sztandary, feretrony, baldachim. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów ( próba w środę o godz. 18.45), ministrantów, chór, orkiestrę i Wszystkich Kochanych Parafian, Miłych Gości i Pielgrzymów.

– Trasa Bożego Ciała: I ołtarz ul. Terespolska przy krzyżu (młodzież przyjmująca Sakrament Bierzmowania i ich Rodzice);  II ołtarz przy ul. Zastodolnej przy P. Kamińskich(mieszkańcy ul. Zastodolnej, Przyjaciele Katolickiego Radia Podlasie, Koła Różańcowe, Przyjaciele Misji); III ołtarz  przy ul. Bojarskiej (mieszkańcy ulicy Bojarskiej),               IV ołtarz przy ul. Sławatycka (dzieci komunijne i ich rodzice ).

PIĄTEK– 01.06. 2018

– X Pielgrzymka piesza Kostomłotów do Pratulina o godz. 7.45. Zapisy na furcie klasztornej do  środy włącznie.                                             – Odwiedziny chorych od godz. 8.00.                                                                                                                                  – Nauki przedchrzcielne o godz. 19.00.                                                                                                                                 – Msza św. z Nieszporami o godz. 18.00. Po Mszy procesja wokół bazyliki. Prosimy przygotować sztandary, feretrony, baldachim.                                                                                                                                                                     – Nauki przedchrzcielne o godz. 19.00                                                                                                                                           – Spotkanie AA                                                                                                                                                                             – Nauka gry na instrumentach dętych i próba orkiestry

SOBOTA 02.06.2018

– Nauka języka angielskiego o godz. 9.30.

– Nauka gry na instrumentach dętych i gitarze.

– Spotkania: Ministrantów, Scholi „Uratowani”, Scholi dziecięcej, Niniwy.

OBCHODY I SOBOTY:

od godz. 17:00 spowiedź;

– godz. 18:00 – Eucharystia z Nieszporami oraz z Komunią wynagradzającą, po Mszy procesja wokół bazyliki, prosimy przygotować sztandary, feretrony, baldachim, nabożeństwo różańcowe przed NS w bazylice, rozważanie, akt osobistego poświęcenia Niepokalanemu Sercu Maryi, Apel.

Wielka obietnica Matki Najświętszej:

 „Duszom, które w ten sposób starają się mi wynagradzać

obiecuję towarzyszyć w godzinie śmierci  z wszystkimi łaskami potrzebnymi do zbawienia

 

 

 

 

 

 

  IX NIEDZIELA – 03.06.2018

– Zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności Bożej.                                                                                                     – Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00.                                                                                                   –  Uroczystości odpustowe w Kostomłotach o godz. 12.00. Zapraszamy do licznego udziału.                                          – Procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 12.00.                                                                                                       – Nieszpory o godz. 16.30.

INNE:

– Nasi ministranci zajęli I miejsce w piłce nożnej wśród ministrantów diecezji siedleckiej. Gratulujemy

– Biały Tydzień w naszej parafii. Dzieci z Rodzicami przychodzą na Eucharystię. We wtorek w Eucharystia w Pratulinie. W czwartek dzieci przychodzą na godz. 10.00.                                                                                                                        – Godzina Miłosierdzia o godz. 15.00 każdego dnia w Kościele Świętego Ducha począwszy od 1 czerwca. ( Koronka do Bożego Miłosierdzia, okazja do sakramentu pokuty i pojednania oraz adoracja NS do godz. 16.00).

– Ołtarze na zakończenie Oktawy prosimy o przygotowanie: I ołtarza mieszkańców Dobromyśla, Olszanek; II ołtarza Ministrantów, Scholę Uratowani, Scholę Dziecięcą, Niniwę, III ołtarza  pracowników klasztoru;                      IV ołtarza mieszkańców Zabłocia                                                                                                                                         – Dziękujemy za ofiary na bazylikę.

Dziękujemy wszystkim modlącym się przy kapliczkach. Duszpasterze, będą wśród Was i razem z Wami się modlić:

w poniedziałek w Okczynie i Polemcach o godz. 19.00

we wtorek w Elżbiecinie i Kątach o godz. 19.00.

w środę w Dobromyślu i Szostakach o godz. 19.00 ( do kapliczki do Dobromyśla zapraszamy mieszkańców Olszanek).

 

– Msze św. o dobre urodzaje o godz. 18.00 dla mieszkańców: Okczyna i Łęgów Okczyńskich ( 1 czerwca), Elżbiecina     i Zagacia ( 2 czerwca); Olszanek ( 4 czerwca); Dobromyśla ( 5 czerwca); Polemców ( 6 czerwca); Kątów ( 7 czerwca); Szostaków i Zalewsza ( 8 czerwca); Kodnia i Łęgów Kodeńskich ( 9 czerwca).

 

Przypomnienie o inicjatywach parafialnych:

Słowo Życiabędą głoszone krótkie homilie w dni powszednie.

Gorący Posiłek Codziennie można się posilić w Jadłodajni „U Oblatów” lub wziąć dla kogoś bliskiego.

Miłosierna Dłoń Jeśli ktokolwiek potrzebuje jakiejkolwiek pomocy (zakupy, wrzucenie węgla, porąbanie drzewa itd.) prosimy się zgłaszać do O. Proboszcza lub O. Wikariusza.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 29 V – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), założycielka Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, zwanych urszulankami szarymi, z domem macierzystym w Pniewach, wielka wychowawczyni i opiekunka młodzieży (wspomnienie obowiązkowe).
  • 1 VI – św. Justyn (†165), męczennik, największy apologeta chrześcijański II wieku, który zginął za wiarę podczas prześladowań za cesarza Marka Aureliusza (wspomnienie obowiązkowe).

 

 

Wszystkich obchodzących osobiste święta i uroczystości zapewniamy
o modlitwie i życzliwości a także wszystkich chorych przebywających w domach i szpitalach

 

 

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

20.05.2018

 

NIEDZIELA – 20.05.2018

– Odpust. Msze św. na Kalwarii o godz. 10.00 oraz 12.00. Suma Odpustowa rozpocznie się procesją Eucharystyczną
z Bazyliki o godz. 11.45, prosimy przygotować sztandary, feretrony, baldachim. Prosimy o uświetnienie tej uroczystości chór i orkiestrę. Można zyskać odpust zupełny za udział w śpiewie publicznym hymnu: „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź”. Pozostałe Msze Św. w Bazylice.

– Zjazd Przyjaciół Misji Oblackich. Przed kościołem będzie można złożyć ofiary na cele misyjne. Gościmy ojców
z Prokury Misyjnej i z Madagaskaru. Szczegóły w gablocie.

– Nabożeństwo majowe o godz. 16.15.

– Spowiedź kandydatów do bierzmowania i ich rodzin od godz. 16.30. Kandydaci ze świadkami zostają na Mszy św.
o godz. 17.00. Po Mszy św. próba.

PONIEDZIAŁEK–21.05.2018 – ŚWIĘTO NMP MATKI KOŚCIOŁA

– Uroczystość św. Eugeniusza de Mazenoda, założyciela Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.

O godz. 10.30 chcemy się modlić za wszystkich Misjonarzy Oblatów.

– Porządek Mszy św. o godz. 8.00, 10.30; 12.00; 18.00.

– Sakramentu bierzmowania naszej młodzieży udzieli Ks. Bp Piotr Sawczuk o godz. 18.00.

ŚRODA – 23.05.2018
– Czytanie Biblii o godz. 18.45.

CZWARTEK–24.05.2019 – ŚWIĘTO JEZUSA CHRYSTUSA, NAJWYŻSZEGO I WIECZNEGO KAPŁANA
– Dyrekcja, Rodzice, Grono Pedagogiczne a przede wszystkim Przedszkolaki zapraszają rodziców, rodzeństwo, babcie, dziadków oraz Wszystkich nas na II OLIMPIADĘ PRZEDSZKOLAKA w hali widowiskowo – sportowej Zespołu Placówek Oświatowych w Kodniu. Zapraszamy.

PIĄTEK– 25.05. 2018 – WSPOMNIENIE ŚW. FILIPA NEREUSZA

– Pierwsza spowiedź św. dzieci i ich rodzin o godz. 8.00.

– O. Mateusz wyjedzie do WSD w Obrze wraz z ministrantami na dni skupienia.

– Nauki przedchrzcielne o godz. 19.00

– Spotkanie AA

– Nauka gry na instrumentach dętych i próba orkiestry

SOBOTA 26.05.2018

– Ministranci udadzą się do Siedlec na rozgrywki piłkarskie. Dziękujemy wszystkim, którzy się angażują i zapewniają transport.

– Nauka języka angielskiego o godz. 9.30.

– Nauka gry na instrumentach dętych i gitarze.

– Spotkania: Scholi „Uratowani”, Scholi dziecięcej, Niniwy. 

NIEDZIELA – 27.05.2018 UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

– I Komunia św. w naszej parafii o godz. 10.00 w Bazylice.

– Porządek Mszy św.: w Bazylice: 12.00 i 17.00 oraz na Kalwarii o godz. 8.00 i 10.30!!!

– Wyjazd kobiet do Pratulina o godz. 9.00. Zapisy na furcie klasztornej (do 23 maja ).

– Dzień skupienia dla narzeczonych. Początek w Bazylice o godz. 12.00.

– Nabożeństwo majowe o godz. 15.45 połączone z koncertem dzieci i młodzieży pt: „ Do Ciebie Matko”. Chcemy się modlić za wszystkie Mamy.

INNE:

-Nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 17.15 w niedzielę 27 maja o godz. 15.45.

– Parafialny wyjazd do kina na film pt: „ Bóg nie umarł: Światło w ciemności” odbędzie się 28 maja o godz. 17.00. Zapisy na furcie klasztornej. 

– Trwają odwiedziny Duszpasterskie Rodzin Dzieci, które przyjmą 27 maja po raz pierwszy Pana Jezusa. To czas wspólnej modlitwy, rozmowy, refleksji, stawiania pytań, bycia ze sobą.

– Próby Dzieci przystępujących do I Komunii Św. we wtorek i czwartek o godz. 18.45.

– Msze Św. wieczorne i majowe w kaplicy klasztornej w środę, czwartek, piątek.

– Dziękujemy za ofiary na bazylikę: P. Filipiuk z Białej Podlaskiej

– Dziękujemy p. Janowi Sacharczukowi i jego pracownikom za wykonanie przęseł na starym cmentarzu.

Dziękujemy wszystkim modlącym się przy kapliczkach. Duszpasterze, będą wśród Was i razem z Wami się modlić:

– w Okczynie w poniedziałek o godz. 19.00.

– w Elżbiecinie we wtorek o godz. 19.00.

– w Olszankach w środę o godz. 17.00.

– w Dobromyślu w środę o godz. 19.00.

– w Polemcach w sobotę o godz. 16.00.

– w Kątach w niedzielę o godz. 14.00.

– w Szostakach w niedzielę o godz. 15.00.

     PIELGRZYMKI/WYCIECZKI

– Kostomłoty – piesza pielgrzymka  1 czerwca. Zapisy na furcie klasztornej.

Warsztat Terapii Zajęciowej działającej przy GOPS w Kodniu organizuje w dniach 4 – 7 czerwca wycieczkę nad morze. W programie zwiedzanie Gdańska, Gdyni, Sopotu, Westerplatte oraz Sanktuarium w Gietrzwałdzie. Informacje pod nr tel. 500 230 673 lub w siedzibie WZT.

– Ukraina w dniach 2-6 lipca. Informacje pod nr tel. 517 038 297. Informacje w gablocie.

– Fatima. Informacja u o. Mateusza.

Przypomnienie o inicjatywach parafialnych:

Słowo Życiabędą głoszone krótkie homilie w dni powszednie.

Gorący Posiłek Codziennie można się posilić w Jadłodajni „U Oblatów” lub wziąć dla kogoś bliskiego.

Miłosierna Dłoń Jeśli ktokolwiek potrzebuje jakiejkolwiek pomocy (zakupy, wrzucenie węgla, porąbanie drzewa itd.) prosimy się zgłaszać do O. Proboszcza lub O. Wikariusza.

 

Wszystkich obchodzących osobiste święta i uroczystości zapewniamy
o modlitwie i życzliwości a także wszystkich chorych przebywających w domach i szpitalach