W niedzielę, 4 września, w naszej parafii miało miejsce nowatorskie wydarzenie. Młodzież wraz z duszpasterzami zorganizowała „Dzień Wiary”. Poważnie zapowiadające się wydarzenie, było festynem, który miał na celu pokazać, że wiara nie polega tylko na nakazach i zakazach, statecznych modlitwach i nabożeństwach, ale można przeżywać ją radośnie, w szczęściu z Panem Bogiem. Realizacji tego celu służyły przede wszystkim gry i zabawy dla dzieci. Mecz Oblaci – Reszta Świata, który zakończył się wynikiem 4 : 2 dla gospodarzy.

Następnie posililiśmy się kiełbaskami z grilla i watą cukrową przygotowaną przez młodzież. Ucztowanie nie tylko było okazją do napełnienia wielkich (np wikarego) i małych (np siostry Karolki) brzuszków smakołykami, ale także służyło integracji, a więc radowaniu się wspólnotą parafian i gości.

Wieczorem młodzieżowa schola „Uratowani” animowała koncert, którego przesłaniem była prawda, że Pan Bóg opiekuje się nami każdego dnia. Mogliśmy wysłuchać różnych pieśni i piosenek religijnych, które również pozwalały nam radośnie modlić się poprzez śpiew.

Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie brali udział w „Dniu Wiary”. To wspólne zaangażowanie było świadectwem, że nasza wiara jest radosna, dlatego, że Jezus Chrystus zmartwychwstał i dzięki Jego zmartwychwstaniu otworzył dla nas bramy nieba. Nie ma większej radości, jak to!

Foto: Henryk Sacharczuk