Tegoroczna Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa zgromadziła w Kodniu licznych wiernych. Na Mszę św. o godz. 10:00 przybyli nie tylko parafianie, ale liczni pielgrzymi.

Po Eucharystii – przy akompaniamencie orkiestry parafialnej – wyruszyła, do czterech ołtarzy, tradycyjna procesja z Najświętszym Sakramentem, w której szli także Misjonarze Oblaci M. N., siostry sercanki i przedstawicielki mniszek karmelitanek bosych.

W tym roku trasa procesji, po raz pierwszy, przebiegała ulicą Polną, która od sześciu miesięcy jest nową, wewnętrzną obwodnicą Kodnia.

Dokładnie w południe proboszcz parafii św. Anny w Kodniu o. Damian Dybała OMI udzielił błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem „na cztery strony świata”, kończąc zgromadzenie liturgiczne.

Po nim parafianie rozeszli się do domów, a pielgrzymi licznie udali się do „Jadłodajni u Oblatów”. Po obiedzie wielu parafian i gości zażyło rodzinnego spaceru po kodeńskiej kalwarii. Dopełnieniem pogodnego, świątecznego dnia było nabożeństwo majowe, sprawowane przed cudownym Obrazem Matki Bożej Kodeńskiej.