Zgodnie z wymogami prawa kanonicznego, Pasterze Kościoła mają obowiązek wizytować, co kilka lat, podległe im parafie. Ostatnią wizytację kanoniczną parafii św. Anny w Kodniu przeprowadził biskup Zbigniew Kiernikowski, 12. września 2007 roku.

Po 8 latach, wszystkie parafie dekanatu terespolskiego wizytował biskup pomocniczy diecezji siedleckiej Piotr Sawczuk.

W Kodniu przebiegała ona w dwóch etapach. 13. września br. Pasterz Diecezji odprawił, o godz. 9:30, Eucharystię niedzielną, a po niej spotkał się z jedenastoma wspólnotami działającymi w ramach duszpasterstwa w parafii.

Drugi etap – 17. września 2015 r. – był o wiele bardziej wypełniony spotkaniami. Rano odbyła się wizyta w klasztorze sióstr Sercanek. Następnie Biskup sprawował w bazylice „Mszę szkolną”, po niej spotkał się – w Zespole Placówek Oświatowych – z nauczycielami i uczniami podstawówki i gimnazjum, następnie odwiedził przedszkole. Po roboczym obiedzie z włodarzami gminy Kodeń,

biskup Piotr przybył do Warsztatu Terapii Zajęciowej, a następnie spotkał się z przedstawicielami instytucji gminnych w tutejszym Domu Kultury. O godz.. 15:00 nawiedził cmentarz parafialny. Po modlitwach za zmarłych złożył wizytę mniszkom Karmelitankom Bosym. Spotkał się także z pracownikami i pensjonariuszami Domu Pogodnej Starości św. brata Alberta. Jakby tego wszystkiego było mało , w kaplicy klasztornej, Biskup konferował, z alumnami pierwszego roku Wyższego Seminarium Duchownego w Siedlcach, którzy tego dnia pielgrzymowali do Matki Bożej Kodeńskiej.

Na koniec, Hierarcha podpisał księgi metrykalne, w biurze parafialnym, przy okazji badając poprawność ich prowadzenia. Przekazał proboszczowi swe spostrzeżenia dotyczące prowadzenia duszpasterstwa w parafii.

Wizytację zakończyła kolacja, z udziałem biskupa Piotra, księży z dekanatu (liczącego 12 parafii) i zakonników klasztoru kodeńskiego.