Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – Ogłoszenia – 26.05.2024

 1. Dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, witamy Dk. Michała z Wyższego Seminarium Diecezji Siedleckiej.
 2. Dzieci które przystąpiły do I Komunii Św. zapraszamy na Msze św. w białym tygodniu o godz. 18.00 a wcześniej na nabożeństwo majowe o 17.15.
 3. Każdego dnia zapraszamy na Apel o godz. 21.00 do Bazyliki
 4. Nabożeństwa majowe, w tygodniu o godz. 17.15, w Uroczystość Bożego Ciała i w ciągu Oktawy w łączności z procesją eucharystyczną.
 5. Próba chóru w poniedziałek o 16.30 w klasztorze.
 6. W środę po Mszy św. wieczornej o 18.45 próba dziewczynek sypiących kwiatki.
 7. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze św. o godz. 8.00, 10.00 po której wyruszy procesja do IV Ołtarzy i 17.00, w Zabłociu o 9.30. Na Mszę św. i procesję zapraszamy orkiestrę, chór i dziewczynki sypiące kwiatki, dzieci pierwszokomunijne w strojach, prosimy o przygotowanie do procesji sztandarów, prosimy panów do niesienia baldachimu. Trasa tegorocznej procesji, Rynek, ul. Spółdzielcza, ul. Zastodolna, ul. Bialska i ul. Sławatycka zakończenie przy Pomniku Powstańców Styczniowych przed Bazyliką. Prosimy poszczególnych parafian o przygotowanie ołtarzy:

I ołtarz – (przy posesji p. Andrzejewiczów na ul. Spółdzielczej, rodzice i dzieci I Komunijne oraz mieszkańcy ul. Spółdzielczej i Bojarskiej.

II ołtarz – (przy posesji p. Antyborców na ul. Zastodolnej) rodzice i dzieci przeżywające I Rocznice Komunii, oraz mieszkańcy ul. Zastodolnej;

III ołtarz – (przy Figurze Serca Pana Jezusa na skrzyżowaniu ul. Sławatyckiej i Bialskiej) Bractwo Strażników Kościoła i mieszkańcy ul. Sławatyckiej.

IV ołtarz – (przy Pomniku Powstańców Styczniowych) Młodzież z Niniwy i Schola z O. Krzysztofem oraz mieszkańcy Rynku.

 1. Procesje eucharystyczne w oktawie Bożego Ciała będą odbywały się w dni powszednie po wieczornej Mszy Świętej, a w niedzielę po sumie. Msze św. wieczorne w Oktawie połączone będą z nieszporami
 2. W liturgii kościoła w tym tygodniu obchodzimy w środę Św. Urszuli Ledóchowskiej, w czwartek Uroczystość Bożego Ciała, w piątek Święto Nawiedzenia NMP.
 3. Dziękujemy za ofiary złożone na Bazylikę i Sanktuarium, w tym tygodniu uczynili to p. Franciszek i Kazimiera Samociuk, Witold Turkowski. Serdeczne Bóg zapłać.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Ogłoszenia – 19.05.2024

 1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, w naszym Sanktuarium odpust w kościele zamkowym Ducha Świętego. Msze św. w tym dniu o 8.00, 10.30 i 17.00 w Bazylice, o godz. 10.00 i 12.00 na Kalwarii w kościele Ducha Świętego. O godz. 11.45 wyruszy procesja eucharystyczna z Bazyliki do kościoła Ducha Świętego prosimy o niesienie sztandarów i baldachimu, zapraszamy chór i orkiestrę, dziewczynki sypiące kwiaty do udziału w uroczystości. Po Mszy św. o godz. 12.00 na Kalwarii koncert p. Janusza Proniewicza oraz słodki poczęstunek dla uczestników.
 2. Prokura Misyjna Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w Poznaniu i Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej zaprasza wszystkich sympatyków i Przyjaciół Misji Oblackich na tegoroczne regionalne spotkanie misyjne, które odbędzie się dzisiaj w naszym sanktuarium. Msza św. misyjna o godz.. 10.30, a po niej wspólny posiłek i spotkanie z misjonarzami. Spotkanie zakończy się różańcem misyjnym i Koronką do Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszamy.
 3. Dziękujemy O. Kapucynom z Białej Podlaskiej za głoszone dzisiaj odpustowe Słowo Boże.
 4. W poniedziałek Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. w Bazylice o godz. 7.00, 10.30, 12.00 i 18.00, w Zabłociu o 17.00.
 5. We wtorek przypada Uroczystość Św. Eugeniusza de Mazenoda, założyciela naszego Zgromadzenia, Msza św. w intencji Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej o godz. 18.00.
 6. W przyszłą sobotę Uroczystość I Komunii Św. w naszej parafii. Msza św. o godz. 10.00 w Bazylice, Msza św. dla pielgrzymów o godz. 10.30 na Kalwarii w kościele Ducha Świętego, tam też historia o godz. 10.00.
 7. Za tydzień Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, słowo Boże głosić będą klerycy z Wyższego Seminarium diecezji siedleckiej, ofiary zbierane w tym dniu są przeznaczone na Seminarium.
 8. Nabożeństwa majowe w Bazylice w tygodniu o godz. 17.15, a w niedziele i uroczystości o 16.15. W Zabłociu w niedziele i uroczystości przed Mszą św., w tygodniu o 16.30. Zachęcamy również do śpiewania litanii loretańskiej przy ozdobionych krzyżach i kapliczkach na wioskach: w Szostakach we wtorek o godz. 19.00, w Olszankach we wtorek o godz. 19.00, w Elżbiecinie w środę o godz. 19.00, na Polemcach i w Kątach w piątek o godz. 19.00, w Okczynie w niedziele o godz. 18.00, w Dobromyślu w niedzielę o godz. 19.00.
 9. Powoli zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Procesja w tym roku pójdzie trasą, Rynek, ul. Spółdzielcza, Zastodolna, Bialska, Sławatycka.
 10. W liturgii kościoła w tym tygodniu obchodzimy w poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła, we wtorek Św. Eugeniusza de Mazenoda, w czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek NMP Wspomożycielki Wiernych.
 11. Dziękujemy za ofiary złożone na Bazylikę i Sanktuarium w tym tygodniu uczynili to
  Makuchowie z ul. 1 Maja, Teresa i Emil Bachanek z ul. Zastodolnej. Serdeczne Bóg zapłać.