Ogłoszenia parafialne 07.08.2022

Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Kodeńskiej Matki Jedności

Bazylika Mniejsza - Parafia pw. św. Anny

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej

ul. Rynek 1, 21-509 Kodeń

tel. klasztor (83) 375-41-19; 375-41-20

tel. parafia (83) 375 46 61

www.koden.com.pl;

 

 

 

                              XIX Niedziela Zwykła – Ogłoszenia – 07.08.2022

 

 1. |Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00, po sumie wystawienie NS i nabożeństwo eucharystyczne.
 2. Witamy dzisiaj również pielgrzymów przybyłych na II pielgrzymkę Polonii Belgijskiej do Kodnia. Msza św. o godz. 13.30 w Bazylice
 3. Nieszpory niedzielne o godz. 16.30 w Bazylice
 4. Każdego dnia o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 16.00.
 5. Spowiedź Święta przed każdą Mszą św. w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu od 15.00 do 16.00 i od 17.00 do Mszy św. wieczornej.
 6. Każdego dnia zapraszamy na Apel o godz. 21.00 niech będzie to szczególny czas modlitwy o pokój na świecie i na Ukrainie.
 7. Próba chóru 10 i 12.08, w środę i piątek w klasztorze o 16.30.
 8. W środę będziemy przeżywać odpust ku czci Św. Wawrzyńca, patrona kaplicy na cmentarzu. Z tej racji o godz. 18.00 odprawimy Mszę św. w kaplicy na cmentarzu, nie będzie w tym dniu wieczornej Mszy św. w bazylice. Bezpośrednio po Mszy św. wyruszymy w procesji różańcowej do Bazyliki.
 9. Zbliża się główny odpust w naszym Sanktuarium ku czci Matki Bożej Wniebowziętej, który rozpoczniemy w niedzielę 14 sierpnia. Msze św. dopołudniowe o stałej porze: 8.00, 10.00 Kalwaria, 10.30 i 12.00. Po południu zapraszamy o godz. 16.00 na Kalwarię na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, o 17.00 na uroczyste nieszpory maryjne w Bazylice, o 17.45 wyruszy z Bazyliki procesja Maryjna na Kalwarię; Msza św. na Kalwarii o godz. 18.00 pod przewodnictwem ks. Biskupa Grzegorza Suchodolskiego. Na godz. 20.00 zapraszamy na procesję różańcową ze światłami, o 21.00 Apel Podlasia. Natomiast o 21.45 rozpocznie się czuwanie modlitewne prowadzone przez Scholę San Michele Z Białej Podlaskiej. O północy Pasterka maryjna sprawowana przez Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej przybyłych na uroczystości odpustowe. 5.30 w Bazylice Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, o 6.00 i 8.00 Msza św. w Bazylice. O 9.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia na Kalwarii, o 9.30 Msza św. misyjna, o 11.45 wyruszy z bazyliki procesja Eucharystyczna na Kalwarię, o 12.00 suma odpustowa sprawowana pod przewodnictwem Ks. Biskupa Kazimierza Gurdy, na jej zakończenie poświęcenie kwiatów i ziół, po Sumie odpustowej Procesja Maryjna do Bazyliki, o 16.30 Nieszpory maryjne w Bazylice, po nich Msza św. o godz. 17.00, o 20.30 różaniec w bazylice i o 21.00 Apel Podlasia którym zakończymy nasze uroczystości odpustowe. Szczegółowy plan odpustu na plakatach w gablocie, w Internecie na stronie Sanktuarium i na facebooku.
 1. Prosimy panów do niesienia obrazu i baldachimu, zapraszamy Chór, Orkiestrę i Scholę parafialną, niosących sztandary i feretrony. Prosimy o przystrojenie swoich domów, wywieszenie flag i posprzątanie nie tylko swoich posesji ale także serc w sakramencie spowiedzi św., aby godnie przyjąć Jezusa do swojego serca w czasie Odpustu.
 2. Chętnych do pomocy w porządkowania terenu Kalwarii przed Odpustem zapraszamy w czwartek od godz. 9.00. Prosimy o ofiarowanie owoców, warzyw, kwiatów i zboża do przystrojenia Ołtarza. Wszystkie te dary prosimy przynosić w sobotę bezpośrednio na Ołtarz polowy.
 3. W ramach przygotowań do przyszłorocznego Jubileuszu 300 lat koronacji Obrazu Matki Bożej Kodeńskiej, zostały przygotowane nowe korony dla Matki Bożej, któ®e w minioną środę pobłogosławił Papież Franciszek. Drugim projektem który rozpocznie się już po sierpniowym odpuście będzie renowacja głównego ołtarza. Wspomóc te działania można dwojako poprzez ofiary lub przekazanie na ten cel złotych przedmiotów, biżuterii, które zostaną wykorzystane do renowacji Ołtarza.
 4. W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu: w poniedziałek Św. |Dominika prezbitera, we wtorek Święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża dziewicy i męczennicy – Patronki Europy, w środę Św. Wawrzyńca diakona i męczennika, w czwartek Św. Klary dziewicy.
 5. U ministrantów przed kościołem do nabycia Echo Katolickie w cenie 3 zł.
 6. Dziękujemy za ofiary złożone na Bazylikę i Sanktuarium w tym tygodniu uczynili to: p. Jolanta i Jacek Falkiewicz z ul. Spółdzielczej, p. Czesława Wysokińska z ul. Polnej, p. Tadeusz Izdebski, p. Grażyna Majczyna z Polskowoli, p. Mariusz Wudarczyk. Serdeczne Bóg zapłać.
 7. Wójt Gminy informuje, że przepustki dla mieszkańców na czas Odpustu są do odebrania w Gminie,
 8. Pielgrzymów przybywających do sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej - Królowej Podlasia, zachęcamy, aby z szacunkiem i w postawie modlitewnej obchodzili ołtarz główny, w którym znajduje się Cudowny Obraz. Do skarbony przy figurze Matki Bożej możemy złożyć na karteczkach nasze modlitwy, podziękowania i prośby. Ofiary, które składacie w Bazylice, Jadłodajni czy sklepikach z pamiątkami, są przeznaczone na utrzymanie i rozwój sanktuarium.

 

                                 

 


Ogłoszenia parafialne 31.07.2022

Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Kodeńskiej Matki Jedności

Bazylika Mniejsza - Parafia pw. św. Anny

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej

ul. Rynek 1, 21-509 Kodeń

tel. klasztor (83) 375-41-19; 375-41-20

tel. parafia (83) 375 46 61

www.koden.com.pl;

 

 

 

                             XVIII Niedziela Zwykła – Ogłoszenia – 31.07.2022

 

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia naszego odpustu parafialnego ku czci św. Anny służbie liturgicznej, chórowi, niosącym sztandary, baldachim.
 2. Nieszpory niedzielne o godz. 16.30 w Bazylice
 3. Każdego dnia o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 16.00.
 4. Spowiedź Święta przed każdą Mszą św. w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu od 15.00 do 16.00 i od 17.00 do Mszy św. wieczornej.
 5. Każdego dnia zapraszamy na Apel o godz. 21.00 niech będzie to szczególny czas modlitwy o pokój na świecie i na Ukrainie.
 6. We wtorek w każdym kościele parafialnym można uzyskać odpust „Porcjunkuli” pod zwykłymi warunkami, stan łaski uświęcającej i nawiedzenie kościoła.
 7. W pierwszy czwartek miesiąca adoracja NS w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych od godz. 15.00 do Mszy św. wieczornej, nabożeństwo powołaniowe o godz. 17.30
 8. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 17.00, nabożeństwo do NSPJ po Wieczornej Eucharystii.
 9. W pierwszą sobotę miesiąca przypada Święto Przemieniania Pańskiego, nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po wieczornej Eucharystii.
 10. Również w sobotę XXII edycja Biegu Sapiehów. O godz. 9.00 otwarcie biura zawodów w budynku Zespołu Placówek Oświatowych w Kodniu. 10.00 możliwość wysłuchania historii Sanktuarium w Bazylice, 10.30 Msza św. w intencji uczestników. 12.50 powitanie uczestników na linii startu o godz. 13.00 rozpoczęcie biegu głównego.
 11. Odwiedziny chorych będą w piątek w Kodniu, w sobotę na wioskach od godz. 8.30. Nowych chorych prosimy zgłaszać na furcie klasztornej.
 12. W pierwszą niedzielę miesiąca zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00, po sumie wystawienie NS i nabożeństwo eucharystyczne.
 13. W przyszłą niedzielę również II pielgrzymka Polonii Belgijskiej do Kodnia. Msza św. o godz. 13.30 w Bazylice
 14. W ramach przygotowań do przyszłorocznego Jubileuszu 300 lat koronacji Obrazu Matki Bożej Kodeńskiej, pragniemy przygotować dla Matki Bożej nowe korony, projektem i wykonaniem zajmie się p. Mariusz Drapikowski twórca m.in. bursztynowej monstrancji  czy goszczącej niedawno u nas Monstrancji Pokoju z Medjugorje. Drugim projektem który rozpocznie się już po sierpniowym odpuście będzie renowacja głównego ołtarza. Wspomóc te działania można dwojako poprzez ofiary lub przekazanie na ten cel złotych przedmiotów, biżuterii, które zostaną wykorzystane do wykonania nowych koron.
 1. Na cmentarzach pojawiły się nowe pojemniki na śmieci segregowane, prosimy o niewrzucanie śmieci do boksu na średnim cmentarzu, wieńce prosimy tymczasowo składać przy pojemnikach na śmieci. Na śmieci bio czyli kwiaty, ziemię będzie przygotowane miejsce na nowym cmentarzu.
 1. W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu: w poniedziałek Św. Marię Alfonsa Liguoriego biskupa i doktora kościoła, w czwartek św. Jana Marię Vianeya kapłana.
 2. U ministrantów przed kościołem do nabycia Echo Katolickie w cenie 3 zł oraz nowy numer Misyjnych Dróg.
 3. Dziękujemy za ofiary złożone na Bazylikę i Sanktuarium w tym tygodniu uczynili to: renowacja Ołtarza p. Czesława Sowa z ul. 1 Maja. Serdeczne Bóg zapłać.
 4. Pielgrzymów przybywających do sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej - Królowej Podlasia, zachęcamy, aby z szacunkiem i w postawie modlitewnej obchodzili ołtarz główny, w którym znajduje się Cudowny Obraz. Do skarbony przy figurze Matki Bożej możemy złożyć na karteczkach nasze modlitwy, podziękowania i prośby. Ofiary, które składacie w Bazylice, Jadłodajni czy sklepikach z pamiątkami, są przeznaczone na utrzymanie i rozwój sanktuarium.
 5. Odwołał Bóg z naszej wspólnoty parafialnej śp. Antoninę Jojczuk z ul. Polnej, pogrzeb dzisiaj Msza św. o godz. 14.15 w Bazylice. W piątek odbył się pogrzeb śp. Br. Grzegorza Szymaniuka OMI Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu