Na początku października kilku przedstawicieli kodeńskiej wspólnoty Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, kustoszy sanktuarium, spotkało się z członkami wspólnoty Anonimowych Seksoholików – S.A.

Od naszych gości usłyszeliśmy świadectwa dwóch osób, które zerwały z żądzą i stały się seksualnie trzeźwe, czyli wolne od wszelkich zachowań autoseksualnych i wszelkich form seksu z kimkolwiek, oprócz współmałżonka.

Trzeci uczestnik spotkania opowiedział nam jak wspólnota S.A. funkcjonuje w Polsce. Poinformował też o stronie www.sa.org.pl, dzięki której można:

– zrobić sobie „test uzależnienia seksualnego”,

– znaleźć spisane świadectwa osób ze wspólnoty,

– odszukać miejsce spotkań wspólnoty w swojej okolicy,

– nawiązać ze wspólnotą kontakt mailowy lub telefoniczny.

Po tej rozmowie jesteśmy przekonani, że tak jak Wspólnota AA pomaga pozostać trzeźwym od alkoholu tak wspólnota S.A. może pomóc uwolnić się od seksualnej żądzy i krzywdzących zachowań.

Podjęcie współpracy z S.A. wynika z dostrzegania przez nas na wielką skalę problemu seksualnej żądzy u wielu osób, które mimo regularnej spowiedzi wracają do nałogu.

Widzimy też negatywne skutki duchowe, psychiczne i fizyczne tego uzależnienia zarówno dla chorych jak i całych rodzin.

Dowiedzieliśmy się także, że tak jak istnieje wspólnota Al-anon dla przyjaciół i rodzin osób uzależnionych od alkoholu tak dla krewnych i przyjaciół osób zmagających się z problemem seksoholizmu, pomocna może być wspólnota S-anon (sanon.pl ).

Przedstawiciele wspólnoty S.A. poinformowali też, że w Diecezji Siedleckiej działają już trzy wspólnoty S.A.: w Radzyniu Podlaskim, w Siedlcach oraz w Białej Podlaskiej.

Osoby, które pragną zerwać z autodestrukcyjnymi myślami i zrachowaniami związanymi ze sferą seksualną oraz wszyscy zainteresowani mogą nawiązać kontakt telefoniczny: 798 056 677 dla mężczyzn i 534 124 748 dla kobiet lub kontakt poprzez pocztę elektroniczną: wspolnota@sa.org.pl