W poniedziałek, 4 lipca, młodzież z kodeńskiej parafii pod opieką Ojca Adriana i siostry Justyny wyruszyła pociągiem na Festiwal Życia do Kokotka. Młodzi swoją wyprawę relacjonują tak: „Podróż przebiegła w miłej i przyjemnej atmosferze. Wszyscy uczestnicy nie mogli doczekać się nadchodzących wydarzeń. Podczas podróży do miejsca docelowego dołączył do nas kleryk Sebastian z Płocka. Na miejscu wspólnymi siłami rozbiliśmy nasze namioty.

Czas spędzamy na adoracji Pana Jezusa, spacerach o wschodzie i zachodzie słońca, modlitwie, Eucharystii, tańcach, śpiewach, rozmowach, koncertach, warsztatach i wielu innych atrakcjach. Niezapomnianym doświadczeniem był różaniec o 23.00 ulicami pięknego Kokotka.

Młodzież z każdym dniem przybliża się coraz bardziej do Boga.Zawieramy nowe znajomości z osobami innych wspólnot oraz słuchamy wielu rozmaitych świadectw, które nas ubogacają.

Codziennie słuchamy, rozważamy i dzielimy się Słowem Bożym z innymi podczas pracy w małych grupach. Mamy również okazję usłyszeć znaczące dla młodych ludzi słowa, które potrafią zmienić naszą perspektywę na daną sytuację. Całe wydarzenie uświadamia nam, jakie trudności mogą nas spotkać w życiu oraz jak sobie z nimi poradzić.

Jesteśmy wdzięczni, że możemy uczestniczyć w tak pięknym wydarzeniu jakim jest Festiwal Życia. Przesyłamy pozdrowienia ze słonecznego, ale nieprzewidywalnego Kokotka!”