1.Przeżywamy 3. Niedzielę zwykłą w ciągu roku. Dziś przeżywamy „Dzień solidarności z Chorwacją”. Po każdej Mszy świętej zbiórka datków do puszek. Ofiary zbieramy dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi jakie nawiedziło Chorwację. Dziś po sumie w klasztorze dzień skupienia dla narzeczonych.
2.Zachęcamy wszystkich, zwłaszcza dzieci, do gromadzenia się przy żłóbku w Bazylice.
3.Przypominamy o zakrywaniu ust i nosa maseczką; pamiętajmy także o dezynfekcji rąk.
4.Zapraszamy od poniedziałku do soboty na godzinę 18.00 rodziny naszej parafii – wg grafiku na Mszę świętą tzw. kolędową. Prosimy przynieść ze sobą wodę, która zostanie pobłogosławiona, a którą głowa rodziny poświęci mieszkanie; również każda rodzina na zakończenie Mszy otrzyma pamiątkowy folder oraz obrazek z modlitwą do św. Rocha i św. Józefa.
5.W tym tygodniu w liturgii wspominamy: jutro w poniedziałek święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła – święto patronalne naszej rodziny Zakonnej Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej – 205. rocznica powstania Zgromadzenia – zapraszamy na Mszę świętą na godzinę 17.00; we wtorek św. biskupów Tymoteusza i Tytusa; w czwartek św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.
6.Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać w naszej parafii niedzielę z Katolickim Radiem Podlasie; kazania będzie głosił ks. Paweł. Taca w całości przeznaczona na potrzeby Radia. Po sumie spotkanie Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie w klasztorze.
7.Przed Bazyliką u ministrantów do nabycia tygodnik „Echo Katolickie” w cenie 2,5 zł.
8.Na furcie klasztornej można zamawiać intencje mszalne w naszych różnych potrzebach.
9.Parafian i pielgrzymów, zachęcamy do wypisywania na kartkach intencji, próśb, podziękowań do Matki Bożej Kodeńskiej. Odczytujemy je podczas Mszy świętych polecając Wasze prośby Panu Bogu.
10.Odpowiadając na apel Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy pragniemy by w naszej parafii zawiązała się wspólnota Bractwo „Strażnicy Kościoła”. Zachęcamy zatem mężczyzn do zapisywania się. Członkiem Bractwa może zostać każdy ochrzczony pełnoletni mężczyzna katolik, który pragnie się formować w duchu Ewangelii i nauki Kościoła. Zapisy do bractwa na furcie klasztornej.
11.Bóg zapłać za każdy dar serca złożony na sanktuarium oraz na odbudowę Domu Pielgrzyma. Dziękujemy także za ofiary złożone na Bazylikę. W minionym tygodniu uczynili to: Maria i Edward Domagała; Ewa i Henryk Gryczko; Jadwiga Dejneka; Marianna Osypiuk; Bóg zapłać!!!
12.Wszystkim obchodzącym w tych dniach imieniny, urodziny, rocznice przyjęcia sakramentów świętych życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki świętych Patronów oraz opieki Matki Bożej Kodeńskiej – Matki Jedności. Pamiętajmy również o chorych, cierpiących, osobach samotnych a także o służbie zdrowia i zaangażowanych w walce z pandemią.
Błogosławieństwo Boże niech towarzyszy naszemu niedzielnemu świętowaniu i niech przepełnia nas darem pokoju, radości i jedności.