XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.07.2020 – OGŁOSZENIA

1.Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek zakrywających nos i usta; w trosce o nasze zdrowie bardzo prosimy o respektowanie tych wytycznych;

2. Przeżywamy 15. niedzielę zwykłą w ciągu roku. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i wspólne odmawianie Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele Ducha Świętego na Kalwarii o godzinie 15.00; zapraszamy także na nieszpory niedzielne na godzinę 16.30 do bazyliki.

3. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać: jutro w poniedziałek świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta; w środę św. Bonawenturę, biskupa i doktora Kościoła; w czwartek NMP z góry Karmel;

Przez cały tydzień w kościele Ducha Świętego na Kalwarii od godziny 15.00 do 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, wspólna modlitwa oraz okazja do spowiedzi świętej.

4. Spotkanie grupy AA w piątek o godzinie 19.00.

5. W sobotę 18 lipca zapraszamy na „Wieczór z Maryją”. Rozpoczęcie modlitewnego czuwania o godzinie 19.00 konferencją w bazylice; następnie adoracja NS i okazja do sakramentu pokuty i pojednania; o 20.30 różaniec z Radiem Podlasie, Apel Maryjny i o godz. 21.45 Msza święta; szczegóły na plakatach, na stronie internetowej i profilu facebookowym sanktuarium. Serdecznie zapraszamy naszych parafian do włączenia się w tą modlitwę, na którą przybywają pątnicy z okolicy.

6. Za tydzień w niedzielę 19 lipca będziemy gościć w naszej parafii o. Alojzego Chrószcza OMI, misjonarza pracującego w Kamerunie. Ojciec Alojzy będzie głosił Słowo Boże, a po każdej Mszy świętej przed bazyliką będzie zbierał ofiary na wsparcie naszych współbraci misjonarzy pracujących w Kamerunie. Także za tydzień w niedzielę będziemy przyzywać orędownictwa św. Krzysztofa i modlić się za kierowców i podróżujących; po każdej Mszy świętej błogosławieństwo pojazdów; będzie też możliwość nabycia breloków z wizerunkiem św. Krzysztofa i modlitw do patrona kierowców.

7. Trwa okres wakacji i urlopów. Pamiętajmy w tym czasie o codziennej modlitwie i o niedzielnej Eucharystii. Nawiedzając miejsca kultu religijnego pamiętajmy o odpowiednim stroju oraz respektowaniu przepisów sanitarnych, które obowiązują nas wszystkich w czasie trwającej pandemii. Pragniemy także przypomnieć, że nasza kalwaria jest miejscem wyciszenia, modlitwy i wypoczynku; prosimy nie wyprowadzać tam psów; dbajmy wszyscy o porządek w tym miejscu, gdzie i parafianie i pątnicy korzystają z tego urokliwego i osobliwego miejsca.

8.Na furcie można zamawiać intencje mszalne w różnych potrzebach oraz Msze święte gregoriańskie.

9.Kochanych parafian i pielgrzymów, zachęcamy do wypisywania na kartkach swoich intencji, próśb, podziękowań do Matki Bożej Kodeńskiej. Pozostawione w sanktuarium są odczytywane i omadlane podczas Mszy świętych oraz przez naszą wspólnotę zakonną.

10.Zachęcamy do odwiedzenia „Jadłodajni u Oblatów” i sklepików z pamiątkami. Wszelkie ofiary pozostawione w sanktuarium są przeznaczone na jego rozwój. Bóg zapłać za każdy dar serca. Dziękujemy także za dary serca złożone na naszą bazylikę przez parafian: Walerii Magier i Elżbiecie Sikorskiej. Serdecznie dziękuję o. wikariuszowi Krzysztofowi i ministrantom, klerykowi Piotrowi i panom za pomoc w sprzątaniu placu przy bazylice, cmentarza i kalwarii po ubiegłotygodniowej burzy. Miłosierna Dłoń – ktokolwiek potrzebuje pomocy prosimy zgłaszać się do o. Proboszcza.

11.Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice przyjęcia sakramentów świętych życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki świętych patronów, opieki Matki Bożej Kodeńskiej – Matki Jedności.

12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Tadeusza Trejdę i Henrykę Rudzką: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie