XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 05.07.2020 – OGŁOSZENIA

1.Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek zakrywających nos i usta; w trosce o nasze zdrowie bardzo prosimy o respektowanie tych wytycznych;

2.Przeżywamy 14. niedzielę zwykłą w ciągu roku. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy świętej o godzinie 8.00 a miesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej o godzinie 12.00.

3.Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i wspólne odmawianie Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele Ducha Świętego na Kalwarii o godzinie 15.00; zapraszamy także na nieszpory niedzielne na godzinę 16.30 do bazyliki.

4.W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać: jutro w poniedziałek 6 lipca bł. Marię Teresę Ledóchowską, dziewicę; w środę 8 lipca św. Jana z Dukli, prezbitera; w sobotę 11 lipca święto św. Benedykta, opata, Patrona Europy.

Przez cały tydzień w kościele Ducha Świętego na Kalwarii od godziny 15.00 do 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, wspólna modlitwa oraz okazja do spowiedzi świętej.

5.Spotkanie AA w piątek o godzinie 19.00.

6.Trwa okres wakacji i urlopów. Pamiętajmy w tym czasie o codziennej modlitwie i o niedzielnej Eucharystii. Nawiedzając miejsca kultu religijnego pamiętajmy o odpowiednim stroju oraz respektowaniu przepisów sanitarnych, które obowiązują nas wszystkich w czasie trwającej pandemii.

7.Na furcie można zamawiać intencje mszalne w naszych różnych potrzebach oraz Msze święte gregoriańskie.

8.Kochanych parafian i pielgrzymów, zachęcamy do wypisywania na kartkach swoich intencji, próśb, podziękowań do Matki Bożej Kodeńskiej. Pozostawione w sanktuarium są odczytywane i omadlane podczas Mszy świętych oraz przez naszą wspólnotę zakonną.

9.Zachęcamy do odwiedzenia „Jadłodajni u Oblatów” i sklepików z pamiątkami. Wszelkie ofiary pozostawione w sanktuarium są przeznaczone na jego rozwój. Bóg zapłać za każdy dar serca. Dziękujemy także za dary serca złożone na naszą bazylikę: Wawrzyniec Lewczuk z Komarówki Podlaskiej; Danuta i Henryk Bondaruk.

Miłosierna Dłoń – Ktokolwiek potrzebuje pomocy prosimy zgłaszać się do o. Proboszcza lub o. Wikariusza.

10.Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice przyjęcia sakramentów świętych życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki świętych patronów, opieki Matki Bożej Kodeńskiej – Matki Jedności.

  1. Za nim otrzymamy dar błogosławieństwa Bożego pomódlmy się wspólnie o ustanie epidemii koronawirusa: Módlmy się za całą ludzkość, która cierpi w wyniku trwającej epidemii, za wszystkich bezradnych i zagubionych, za chorych i za tych, którzy ofiarnie niosą im pomoc oraz za zmarłych:

Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła. O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki, wieków. Amen. Maryjo, Matko Kodeńska, Matko Jedności, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się za nami!